Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #1 Skrevet 29. april 2010 Fikk påvist at fosteret hadde en liten fortykning i hjerteveggen, og fikk høre at dette er helt normalt og ikke noe farlig. Meeeen ønsker likevel en 2.opinion, så hvor bør jeg dra for å få sjekket dette? Ønsker også å få vite kjønnet, men det er vel de fleste gode på.. Oslo-området.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #2 Skrevet 29. april 2010 Dr. Trolle (!) på Majorstuaklinikken er en meget rutinert mann, så han kan jeg nå anbefale, uten at jeg kjenner så veldig mange andre.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #3 Skrevet 29. april 2010 har vært mange steder etter hvert.. Dr. Farnes hos Dybwad gynekologene er veldig flink - men usikker på om man får time der uten henvisning. Volvat er helt ok, Oslo city er helt ok, sinsenklinikken er helt ok Jordmor Mille hos Familieklinikken er helt fantastisk. hun tar seg god tid.. ser og titter nøye.,. forklarer alt så detaljert du trenger. 1200,- og du får med masse bilder!!
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #4 Skrevet 29. april 2010 Men jordmor Mille er JORDMOR og har ingen kompetanse innen fosterdiagnostikk, så det er iallefall waste of money! Du må selvsagt til en LEGE.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #5 Skrevet 29. april 2010 Ja, jeg tenker også at leger kanskje er best på slikt, og dr Trolle på majorstuaklinikken var jeg hos i uke 12, så kanskje jeg bare skal dra dit igjen? Synes ikke at han kunne si så mye i uke 12 egentlig da, men det var kanskje for tidlig? HI
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #6 Skrevet 29. april 2010 Han er i allefall meget godt anerkjent i fagmiljøet, både som gynekolog og innen fosterdiagnostikk. Men det kan ikke være så lenge til du skal på ordinær ultralyd?
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #7 Skrevet 29. april 2010 Det var på ordinær UL at jeg fikk vite om denne klumpen, for to uker siden...Syntes Trolle virka som en stødig og flink fyr sist, men utstyret var kanskje ikke det beste? Litt uklare, små bilder..
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #8 Skrevet 29. april 2010 De har helt OK utstyr der - og Dr Trolle ser nok det han skal se :-) Jeg har vært på MANGE ultralyder på poliklinikken på Riksen, og Majorstuaklinikken har ikke noe dårligere utstyr enn de (bortsett fra på spesialavdelingen for Fosterdiagnostikk; der har de jo utstyr til flere millioner kr - men det trengs nok ikke i ditt tilfelle) :-)
Anonym bruker Skrevet 29. april 2010 #9 Skrevet 29. april 2010 jeg var på oslo city legesenter... og han legen som tar UL der går jo for å være en av nord europas beste innenfor fosterdiagnostikk... så jeg hadde reist dit.
Anonym bruker Skrevet 30. april 2010 #10 Skrevet 30. april 2010 Ok, han må sjekkes ut! Takk for svar!
Gjest ->>- Skrevet 30. april 2010 #11 Skrevet 30. april 2010 Molnar, Oslo City Legesenter. Han er ikke spesielt trivelig, men faglig anerkjent.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå