Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Va gör man om snuppan inte vill dricka vann? Hon är snart 5 månader får bara en grötmåltid om dagen. Hur länge får dom i sig tillräckligt med vätska genom mm/mme? Är det någon som kanske har några knep för att hon ska gilla vann. Prövar lite varje dag men hon bara biter på flask tutten :)

tacksam för svar :)

Videoannonse
Annonse
Gjest Kira06
Skrevet

Tror det er veldig vanlig at babyene ikke synes vann er så godt den første tiden. Men det er nok smart å fortsette og gi henne vann etter hvert grøtmåltid, slik at hun venner seg til det.

 

Jeg har gjort det siden datteren min startet med fast føde, og nå etter 2 mnd drikker hun litt. Men det er fortsatt ikke store mengdene. Fikk beskjed av helsesøster om at de får i seg mye væske både gjennom melken og vannet vi bruker i grøten, så det pleier ikke å være noe problem.

Skrevet

Forsøk å gi ved siden av grøten. Et par skjeer grøt - så litt vann osv.

 

Du kan også prøve ulik temperatur, både lunkent og kaldt for å se hva hun liker best.

 

Et annet alternativ for å introdusere vann er å starte med kokevann, feks fra gulrot. Kan være en fin begynnelse inntil hun starter å drikke vann.

 

Ellers er det bare å fortsette å gi det, så drikker hun antagelig til slutt.

Skrevet

Det tok 2 måneder før hun likte vann, og nå elsker hun vann :-) Bare fortsett å prøve. Når hun er så ung får hun jo nok veske fra melk, enten mm eller mme :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...