Anonym bruker Skrevet 24. april 2010 #1 Skrevet 24. april 2010 Barnet vårt sov i bagvognen sin (stor emaljunga) til han var 5 måneder. Dette fordi det ga trygghet for barnet for vi sov flere forskjellige steder hver natt, det var noe kjent for barnet. (Far reiser mye i jobb og vi er med). Det er feil at bagvogner ikke puster. Den er laget med ventilasjon under madrassen. Hva som er forskjell på dette og en liten vogge forstår ikke jeg.... og syntes det er underlig at BV i det andre innlegget hang seg opp i det. Jeg er utdannet sykepleier og mannen min er lege.
Anonym bruker Skrevet 24. april 2010 #2 Skrevet 24. april 2010 aner ikke hvilken tråd du nevner her, men det du sier stemmer jo. Vi har også emmaljunga og den er med ventilasjon. Frøkna vår sov i den inne på vårt rom de 4 mnd av sitt liv. Tror hun kosa seg der Kan ikke se noe galt med det. Hun flytta over til sprinkelseng når hun var 4 mnd og synes det også er flott. Da kan hun slenge armer og bein hvor hun vil.
Anonym bruker Skrevet 24. april 2010 #3 Skrevet 24. april 2010 I starten ligger jo de fleste babyer mye så det å kun ha et sovested er uansett ikke bra fordi det trenger å lufte seg. det er ikke alle vognbager som er så luftige som din tydeligvis er. Å kun bruke en liten vogge blir mulgens det samme som du sier. men det kan tenkes at kantene har tettere stoff enn en vugge. Jeg har hatt flere løsninger for å lage det lunt og koselig rundt babyen. Jeg har brukt ammemadrass (men den ble en smule klam syns jeg) og noen "pølser" med borrelås som festes på et underlag som følger med. Pølsene ligger inntil barnets skuldre og nedover sidene.
Anonym bruker Skrevet 24. april 2010 #4 Skrevet 24. april 2010 Emmaljunga Edge Duo og Mondial puster, Emmaljunga Smart gjør ikke det, da bunnen i baggen er forskjellig. Tror man må lese om sin egen vogntype før man lar ungen ligge i baggen å sove hver natt. http://www.emmaljunga.se/techspec_all.asp?lang=NO
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå