MammatilE&E+2MA+julibaby? Skrevet 22. april 2010 #1 Skrevet 22. april 2010 og hvor lenge har du tatt det?? syntes du det hjelper??
NK Skrevet 23. april 2010 #2 Skrevet 23. april 2010 Hei! Jeg fikk det i begynnelsen av dette svangerskapet. Vet ikke helt hva jeg skal si, jeg var ekstremt kvalm, og fikk ikke i meg noe mat,kun vann og litt eplejuice. Mulig afipranen tok de værste toppene, men fjernet ikke kvalmen helt. Fikk det t.o.m. intravenøst ved en anledning. De som er ønskelig å oppå med de, er at man skal klare å holde på maten ( må huske å ta de ca 20 min før du spiser). Senere i svangerskapet, når kvalmen ikke lenger var overdøvende, så føler jeg de hjalp meg litt mer. Vi er jo alle forskjellige, og reagerer forskjellig på kvalme (jeg er skikkelig pyse og tåler det absolutt ikke ), har du fått det av legen skader det ikke å prøve. Du kan ta de i første og hele andre trimester og, om jeg husker riktig?!? Lykke til, og håper virkelig du snart blir kvitt kvalmen!
Gjest Bjørnen Collargol*gravid Skrevet 24. april 2010 #3 Skrevet 24. april 2010 Jeg tok det denne gangen tom uke 16. De hjalp meg helt klart. Jeg prøvde å trappe ned når jeg var ca 12 uker, men skal love deg at jeg angret på det.
vanilje78 Skrevet 25. april 2010 #4 Skrevet 25. april 2010 hei hei Jeg fikk afipran, det hjalp mot kvalmen, men ble helt komatøs av de, men jeg foretrakk å sove fremfor å spy. Kunne ikke klart meg uten de!!!
Turbotrollet & Lille Sprell♂ Skrevet 27. april 2010 #6 Skrevet 27. april 2010 Jeg prøvde Afipran, Largactil, Zofran, Stemetil og Esucos... Og konkluderte vel tilslutt at Afipran funket best for min del. Men ble absolutt ikke kvalmefri av det, men hjalp på slik at jeg fikk i meg litt næring.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå