Gå til innhold

Bilferie med 1-åring


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har gjordt det?

Tenker å kjøre nedover europa. Vi har ganske stor bil, så planen er å overnatte i bilen og ta inn på hotell der det passer.

Hvor lenge kan man kjøre i strekk. Han har en bilstol hvor han ligger godt bakoverlent, og han sover godt i den. Andre tips til hvordan man kan få bilturen til å bli mest mulig behagelig for han?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

begynn å kjør på morraen, kjør noen timer,evt til han sovner om han ikke blir umulig før, oxo ta en liten pause slik at har fått strekt litt på beina? evt lagt han ned på ryggen vist han ikke går, ha med nok drikke, evt investere i ett speil(vist dere ikke har) slik at dere ser han når han sitter bakovervendt... vist dere skal kjøre på sommeren så bare ha på han lite klær og ett helse teppe, kan fort bli varmt i en bil for de små..

bruk god tid, og heller ta en pause for mye enn for lite..!

Skrevet

jeg vil jo anbefale å begynne å kjøre ved leggetid jeg. Ta nattrutinen før dere drar også kjør så lenge dere orker. F.eks. 11-12 om kvelden. De dagene dere har kjøredag. Det går helt fint å bo i bilen. Det gjør vi nesten bestandig på ferie.

Ellers så er det greit å satse på kjøring når gullet sover også på dagtid synes jeg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...