Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #1 Skrevet 18. april 2010 Er alene med mini, så er alltid jeg som må ta nattevåken. Merker jeg er trøtt og lei. Prøver å gi smokk, mini fekter med armene og nekter å ta den, hyler som bare det, og roer seg kun når mini får pupp. Spiser litt, sovner, og jeg kan bære mini bort i egen seng. To timer senere er det på an igjen.. Legger seg kl syv, og står opp kl syv. Sover av og til 2-3 timer på dagen, noen ganger bare en time, uansett er det mat og hyling om natten. Skjer selv om jeg ikke har lagt meg, så tror ikke det er det at mini lukter mamma. Tar imot alle tips med glede!!!
Adele Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Skrevet 18. april 2010 #2 Skrevet 18. april 2010 Jeg har det akkurat sånn som deg, og er også alene. Helt nøyaktig samme situasjon faktisk, bare at min er 6 mnd. Forferdelig slitsomt!!!
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #3 Skrevet 18. april 2010 Nå er min bare 2,5 månede, men situasjonen var den samme. Har du prøvd å vekke han når han sovner slik at han får gjort seg ferdig med måltiden og lagt han ned i sengen sin i det han holder på å sovne. Her virket det som om mini våknet pga han egentlig var sulten fortsatt og trodde puppen egentig var der
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #4 Skrevet 18. april 2010 Mi ble sånn rundt 7 mnd, etter noen uker ble det hver time og så plutselig så ofte som hver halvtime. Når ho var 8,5 mnd orka jeg ikke mer. jeg var/er alnene og har en til som bare er 13 mnd eldre. En morgen bare slutta jeg med puppen, var ikke enkelt siden ho nekta flaske , men fikk drikke fra kopp og tok etter et par dager smokk. Føltes litt slemt å bare kutte ut slik men jeg hadde ikke noe valg jeg kunne ikke fungere når nettene var slik og å bare gi vann på natta hadde ikke funka. Etter en uke var puppen mer eller mindre glemt og ho sov igjennom natta. våknet karnsje en gang og det var det. Nå sier ikke jeg at du skal slutte med puppen altså bare forteller hvordan det var her
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #5 Skrevet 18. april 2010 Jeg ønsker ikke kutte ut ammingen, ammer fortsatt til lunsj og middag, tillegg til morgen og kveld, og av og til når hun skal sove ettermiddagsluren sin. Men om natten ønsker jeg å kutte, mener det holder om kvelden og morgenen, og bør klare å sove hele natten, særlig siden hun får fire faste måltider hver dag. Noe jeg kan gjøre for å få hun til å sove hele natten gjennom? Ikke sunt for tennene heller å drikke melk hele tiden om natten..
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #7 Skrevet 18. april 2010 Trenger råd og tips her! Sliten mamma!
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #8 Skrevet 18. april 2010 Tror det er noe rundt 9 mnd hos noen som gjør at de våkner mye:( Min var i en ukes tid våken hver halvtime mellom ca 1 og 4. Trodde jeg skulle tørne:(( Er en del alene pga mannen reiser endel i jobb, så det var ingen avlastning heller, sov ikke mye på dagtid heller:( Nå har ikke jeg finlest svarene eller innleggene dine, men jeg kuttet nattammingen helt på den tiden, samtidig som jeg ikke var kommet godt nok opp i fast føde på dagtid. Kanskje du kan prøve med litt mer mat på dagtid? Ellers vil jeg bare ønske deg lykke til videre, det blir bedre:///
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #9 Skrevet 18. april 2010 Sorry, ser nå at du gir godt med mat på dagtid. Gir du grøt på kveldstid? Når legger du for kvelden?
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #10 Skrevet 18. april 2010 Gir grøt til frokost kl åtte, skive og fruktmos til lunsj halv tolv, middag halv fire, grøt halv syv. Pupp til alle måltidene sånn ca nå, legger mini klokken syv, Sovner helt fint da, og begynner ikke å tulle før halv 11 tiden. Begynte å legge mini kl syv for noen uker siden.Har også nettopp flyttet, men gikk greit de to første ukene, men nå er det bare tull.. Tar imot alle råd med stor takk!
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #11 Skrevet 18. april 2010 Sover han siste luren for sent? Eller for lenge? Hm. Jeg hadde han sammen med meg i senga, da slapp jeg hvertfall opp 100 ganger:( Er helt ødeleggende. Dessverre ikke så mange råd, men føler med deg:(
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #12 Skrevet 18. april 2010 Siste blund senest at mini våknet halv fire.. våken nå!! åå,
Anonym bruker Skrevet 18. april 2010 #13 Skrevet 18. april 2010 Huff, våknet han ja:( Vi hadde selv siste luren ganske seint, så kanskje du skulle knipe inn på den. Er jo ikke mange timene mellom halv fire og halv sju-sju. Mulig at det blir for mye søvn såpass seint? Verdt å gjøre et forsøk kanskje, knipe inn en halvtime. Håper du får en god natt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå