Gå til innhold

Avslag fra HELFO på Progestan


Anbefalte innlegg

Hei!

 

Jeg har i dag fått innvilget å få refundert de fleste av medisinene men fikk avslag på Progestan. Jeg kommer til å klage på vedtaket, da det er snakk om ca 6000 kr. Jeg har brukt mye progestan pga at jeg har hatt en del fryseforsøk.

 

Tidligere når det var NAV som behandlet disse søknadene fikk jeg høre at det var ulik praksis rundt i landet, noen godtok det og noen ikke. Ringte UNN, men det var lite de kunne gjøre, annet enn å skrive en bekreftelse til meg som jeg kan legge ved klagen.

 

Noen som har erfaringer med å klage på slike vedtak?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/141732233-avslag-fra-helfo-p%C3%A5-progestan/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Be om en skriftlig søknad fra klinikken du tilhører, det pleier å hjelpe! Om det er grunner til at du ikke bruker Crinone pga det klør, svie, du ikke tåler eller ei, kan klinikken skrive ut en egen søknad som du legger ved evt klage på vedtaket.

 

Lykke til!

Henger meg på "to snart tre". Jeg har fått et skjema fra Porsgrunn, som er et søknadsskjema for å få dekket utlegg til Progestan. Her står også begrunnelser for hvorfor man tar Progestan i stedet for Crinone: Ikke oppnådd ønsket resultat ved tidligere forsøk, eller store bivirkninger. Kanskje det kan hjelpe deg om du får et slikt ;-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...