Gå til innhold

Inngrodd tånegl på baby???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hjelp! Hva skal jeg gjøre? Ungen min på 6 mnd har kanskje inngrodd tånegl! Stor vannblemme på ene stortå og nesten hele tåa er rød!?!?

 

Var vannblemme der i går, men er blitt større til i dag

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gå til helsestasjonen eller legevakta i morgen tidlig da vel. Det er jo de som kan gi deg det beste svaret på hva du må gjøre. Det er ikke oss!

Skrevet

Dette tipset fikk vi av legen..

 

Lag en bolle med lunka vann og grønnsåpeog setter foten ned i og holder den der så lenge som mulig.. (ha en del håndkle parat, finn frem noe barnet liker å se på/styre med, og det kan være greit å være to om dette)..

Og etterpå når foten og neglen har fått myket seg opp litt, tar du tommelen din og legger den på barnets tå og trekker/drar huden (forran neglen) forsiktig bakover flere ganger.. og forsiktig så det ikke blir for vondt for barnet..

dette bør du gjenta noen ganger daglig.. Skyll foten i rent vann etterpå..

 

PS. Ikke klipp tåneglene.. Pass alltid på at neglene er over huden på tåa slik at de ikke har mulighet til å gro inn..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...