Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Utrolig kjedelig. Mine to barn er to av svært få i kommunen som ikke fikk plass. Lurer på hvordan vi skal ordne dette her.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jente mi har fått plass(4år),men gutten min (2,5)ikke fått.

Alna bydel).

Skrevet

Vil tro opptaket ikke er ferdig enda, pleier jo å være flere opptaksrunder. Er de født før 1.september 2009 og dere bor i kommunen dere har søkt i og søkt innen fristen har man jo krav på plass. Vi fikk heller ikke plass i første opptaksrunden i fjor, men det tok bare noen uker etter den hadde vært så fikk vi tilbud. Man kan jo ikke nødvendigvis regne med å få i de barnehagene man har søkt, men en barnehageplass i den kommunen dere bor i skal dere jo ha.

Skrevet

siste opptaket er ferdig men vi står på venteliste på alle plassene i kommunen. Begge barna har rett på plass men ingen fikk. Utrolig kjedelig. Kan jo ordne seg for det er ikke mange på ventelista som har rett på plass, men får de nok ikke i samme barnehage uansett.

 

hi

  • 4 uker senere...
Skrevet

Hovedopptaket er fremdeles ikke ferdig i de fleste kommuner. Og alle barn over 1 år skal ha plass (husker ikke nøyaktig reglene der) hvis de har søkt ved hovedopptak og tar imot plassen før 1.9 (tror jeg det var)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...