Gå til innhold

FALSK KRUPP


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen her som har barn som har eller har hatt dette og kan fortelle meg litt om hvordan det utarter seg.

 

Har fått Dexamethasone til behandling av jenta mi. 2mg morgen og kveld. Andre som har brukt denne og har hatt god effekt?

 

Hilsen bekymret mamma...

Videoannonse
Annonse
Gjest Mylian med twins
Skrevet

Jaujau. Sønnen min sliter fælt med dette. Er på vår 11 runde bare i år nå. Vi bruker efedrin, ventoline og prednisolon som vi løser opp i vann + bricanyl mikstur. Det fungerer svært dårlig. Han er dessverre like plaget. Har også brukt det du nevner.. Nothing works :-(

Skrevet

Vår gutt på fem har hatt dette MANGE ganger

 

Det som fukte best er noe kortison tabletter han får på sykehuset

 

Efedrin og Ventolin hjelper litt, men de tablettene er de neste.

 

HUSK Å TA MED UNGENE UT I KALD LUFT, DA ER DET LETTERE FOR DE Å PUSTE ;o)

 

 

Skrevet

Hei!

Gutten vår på 2,5 har slitt fælt! Gjør det enda om vi slurver med medisinene. Har prøvd mye forskjellig.

 

Til akuttbehandling: Vi får han opp i vertikal, det hjelper litt, vi tar på lue og går ut. Frisk og kjølig luft hjelper. Så får han ventolin i forstøvermaske. Det har jeg ikke helt følelsen av hvor godt virker, for virker det ikke å gå ut virker ikke ventolin så veldig heller. Da må vi inn til legevakten der han får kortison el adrenalinpreparater. Har også hatt ok nytte av efedrin, men da blir han gira:(

 

Nå forebygger vi mest. Han får flutide i forstøvermaske morgen og kveld. I de periodene han er tett får han ventolin ca 15 min før flutide. Da holder vi det i sjakk:) Til vi innbiller oss at han hverken har astma eller sliter med falsk krupp - og så trapper vi ned på medisiner - og så er vi igang igjen... Det tar ca tre-fire uker før innhalasjonsmedisinene har full effekt, så ha tålmodighet. De må brukes jevnt. Lykke til!

Skrevet

Vet om noen som åpnet fryseren og nærmest dyttet hodet inn. Det funket for dem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...