Gå til innhold

Hva definerer en egosentrisk person ?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Har en venninne som jeg mener er veldig egosentrisk og selvsentrert. Alt dreier seg om henne, hennes liv og hva som gagner henne. Hun tar aldri hensyn til andre, hun vet best og alt skal være til hennes fordel.

Hun lytter sjelden til hva andre sier og er mest opptatt av å snakke om seg selv. Hun gir lite, men forventer mye tilbake.

Utrolig slitsomt!

 

En som ikke spør andre om hvordan de har det. Eller rett og slett ikke spør andre om noe særlig overhodet

 

En som alltid skal fortelle en historie som er enda bedre etter at en annen har fortalt sin

 

En som ikke klarer se ting fra andre referanserammer enn sin egen

 

En som gjerne tar i mot men aldri spanderer selv eller gir tilbake

 

En som driter i politikk

Annonse

Mye av det dere skriver her er også en indikator på personlighetsforstyrrelse. Tror fks dere at en person med et stort ego kan tåle å bli "irettesatt" uten å ta det som et personlig angrep ?

 

Og tror dere at et menneske med stort ego er dårligere til å oppfatte andres ulykke gjennom sin egen lykke ?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...