Gå til innhold

Til dere som har opplevd avbrutt fryseforsøk..


Anbefalte innlegg

Jeg måtte avbrye mitt fordi eggene ikke utviklet seg videre, slik de skulle. Sluttet jo da med hormoner på dagen, og fikk blødning 3-4 dgr etterpå.

 

Det jeg lurer på nå, er hvordan syklusen blir etter dette. Er nå 14 dgr siden jeg fikk denne blødningen. Når denne blødningen startet, starter man da på ny syklus? Er jeg rundt el-tid nå? Spurte Porsgunn om dette, men fikk ikke noe klart svar.

 

Dere andre som også har opplevd dette: hvordan ble deres syklus etterpå?

Fortsetter under...

Jeg har syklus på 34-35 dager og fikk neste mens punktlig. Det er imidlertid andre her inne som opplever at den ble forsinket noen dager.

Men hva mener du med at eggene ikke utviklet seg som de skulle? De skal jo ikke modnes i det hele tatt om kroppen reagerer som den skal på medisinene. Det skjedde ikke hos meg og et lite egg var modnet på ultralyddagen og måtte derfor avbryte. Nå er selvfølgelig påsken her og skulle etter planen hatt innsett denne uke, men det blir ikke før neste syklus igjen.

 

Sukk, vente vente..

Tusen takk for svar, tuppa ;-)

 

Når du sier at neste mens kom punktlig, kom den da 34-35 dager etter den blødningen du fikk da du sluttet på hormoner? Eller fikk du den da den egentlig skulle komme?

 

Det var etter opptiningen at eggene våre ikke fortsatte å utvikle seg som de skulle.

 

Jeg skal egentlig ha mens i disse dager, men er 14 dgr siden jeg fikk blødning som følge av at jeg stoppet på hormoner. Har begynt å spotte litt. Har hatt problemer med dette tidligere, men vært bra de siste mnd. Så jeg klør meg litt i hodet her. Hvor er jeg nå i syklusen??

Da forstår jeg :)

Du vil nok få mensen igjen ut i fra første blødningsdag etter avsluttet hormonkur, dvs om 14 dager igjen. Regner med du har e.l i disse dager.

 

Etter som jeg har forstått, blir eggene satt inn rundt ca når en skal ha eggløsning (selv om det i praksis ikke er eggløsning pga hormonene) og forskyves dette blir også syklusen forskjøvet.

Annonse

Trodde det var vanlig med blødning når man slutter på tabl, men vi er jo forskjellige ;-)

 

Er rimelig oppgitt nå. Fikk "orden" på spottingene mine etter 2. ferskforsøk. Da jeg startet på Progynova, fikk jeg etpar dager med spotting. Nå har spottingene igjen meldt sin ankomst, el-testen slår ikke ut, det murrer i livmoren. Akkurat som kroppen tror den skal ha mensen nå, for det er egentlig tid for det. Synes det er jææævlig mye å skyve på syklusen i 14 DAGER. Tror ikke korppen min er veldig glad for verken hormontilskudd eller disse forskyvningene. Kommer ihvertfall ikke til å starte på noe nytt forsøk nå på neste syklus. Må få kroppen litt på nett igjen..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...