Anonym bruker Skrevet 29. mars 2010 #1 Skrevet 29. mars 2010 Jeg er arbeidsufør og går på rehabeliteringspenger. Jeg er nå gravid og er ekstremt dårlig. Hyperemisis vert frem og tilbake på sykehuset osv.... Det som er problemet er at jeg har en på 1 år som ikke går i bhg og en på 3 år som går 60%. Vi har prøvd å få inn barna med brev fra sykehuset d.d men det er rett og slett ikke plass i den kommunen vi bor. Så spørsmålet er har ikke far krav på noe? Har snakket med nav flere ganger å de sier nei han har vert hos fast legen men de nekter å syk mld han siden det er jeg som er syk.. hva skal vi gjøre???? Jeg går virkelig på reserve her..hva gjør vi om jeg blir innlagdt da????
Nisand Skrevet 14. april 2010 #2 Skrevet 14. april 2010 Det er riktig det at far ikke kan bli sykemeldt, det er jo ikke han som er syk. Så det finnes ingen ytelse fra NAV som dekker fars inntekt i dette tilfellet. Da må han enten ta ut ferie, velferdspermisjon ol. Evt. kan dere ta kontakt med kommunen å høre hvilke muligheter de har til å hjelpe dere.
Theaen Skrevet 26. juli 2010 #3 Skrevet 26. juli 2010 Jeg ser det er en stund siden du la inn dette innlegget. Fikk dere hjelp?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå