Gå til innhold

Bør jeg ta EL-tester? (sorry detaljer)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har prøvd 1år nå, uten resultat... Skal til legen om 3uker, og lurer på om jeg bør teste for EL denne syklusen. - I fht prøvinga har det ingenting å si, vi har sex enten hver eller annenhver dag fra mens-slutt til jeg nærmer meg mens igjen.

 

Har masse EL-slim og er ganske sikker på når jeg har EL (har brukt persona som prevensjon i mange år, så kjenner syklusfasene ganske godt). Men bør jeg ta noen tester denne syklusen for å se om det faktisk er EL, og ikke bare slim?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg tester el fordi da er jeg sikker på at eggeløsningen finner sted.Har lest at den faktisk ikke alltid finner sted (stod i bruksanvisningen på el testene)...helt nytt for meg.

 

Som regel skal det jo holde å ha sex annenhver dag igjennom syklusen, men for egen del er det utrolig spennende å teste etter el. Aner egentlig ikke hvorfor.

 

Har du barn fra før? Hvor lang tid brukte dere der før det klaffet?

 

Ønsker dere masse lykke til med prøvingen.

 

Limer inn dette fra babyverden.no:

 

Oversikten nedenfor er basert på tall fra USA og viser hvor hvor stor prosentandel av prøvere som ble gravid innen totalt 18 måneder

 

Innen første måned 25 prosent

Innen seks måneder 60 prosent

Innen ni måneder 75 prosent

Innen 12 måneder 80 prosent

Innen 18 måneder 90 prosent

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...