Tyra01 Skrevet 26. mars 2010 #1 Skrevet 26. mars 2010 Og med å "pakke inn" mener jeg å tulle babyen inn i et teppe når han skal sove Vi begynte med det da han var ca 1 mnd gammel, nå er han 3.5 måned. Han sover så godt og rolig når han er pakket inn i teppet, når han ikke er tullet inn i det, ligger han og kaver og veiver med armene, og gnir/klorer seg i ansiktet, da blir det ikke mye søvn på noen av oss. Enn så lenge er det vel greit, men jeg tenker at vi kan da ikke drive å pakke ham inn slik til han begynner på skolen heller Noen andre som har pleid/pleier å gjøre det samme, og har erfaringer med det, evt når man ikke kan gjøre det lengre?
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 26. mars 2010 #2 Skrevet 26. mars 2010 Vi gjorde det lenge, og har samme erfaring som deg at det roer babyen fint ned og virker trygt og lunt for dem=) Tror du merker når det er på tide å slutte, er ihvertfall ingen regel på når man MÅ slutte tror jeg!
juline Skrevet 26. mars 2010 #3 Skrevet 26. mars 2010 Vi "reiver" dattern vaar fortsatt, og hun 9 maaneder. Har prøvd aa la være, men da bare krabber hun rundt i senga si til hun skriker av utmattelse... Naar jeg "binder" armene henne fast kan jeg legge henne ned i senga med smokken og hun sovner med en gang. Jeg spurte faktisk legen hennes om dette, og han sa at hvis hun fortsatt vil bli 'bundet' fast til hun er 18 saa er det vel bare aa fortsette med det:)
Gjest Kira06 Skrevet 26. mars 2010 #4 Skrevet 26. mars 2010 Vi gjorde det bare de første ukene, og har rett og slett ikke tenkt på at det er noe man kanskje burde gjøre lengre....!
septbaby09 Skrevet 27. mars 2010 #5 Skrevet 27. mars 2010 Jeg leste et sted i en bok om spedbarn at det egentlig ikke var så bra, at det hemmet dem på en måte. Men mange babyer trenger jo dette.
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 27. mars 2010 #6 Skrevet 27. mars 2010 hmm...det har jeg aldri lest, og synes det høres rart ut..Har lest mange steder at babyer ofte liker det, og føler det trygt og trangt, akkurat som i mors mage=) De utvikler seg jo ikke motorisk når de sover uansett, så kan ikke se hvilken skade som kan skje? Jaja, jenta mi har ihvertfall blitt reiva lenge, men har vært tidlig ute både motorisk og sosialt likevel;)
septbaby09 Skrevet 27. mars 2010 #7 Skrevet 27. mars 2010 Tror det var i en bok av Nylander, og da var det sammenliknet med denne russiske måten da. Uansett om babyen min likte det ville jeg nok gjort det uansett. Forandrer seg jo fra 10 år til 10 år hva som er bra og ikke bra
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå