Gå til innhold

når begynte dere med pottetrening..?


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvor gammel var barnet?

Skrevet

Vi begynte å sett henne på do nå for ikke så lenge siden, hun blir 2 år på mandag. Hun har blitt mer oppmerksom på det selv, fordi vi sier at vi tisser på do og spør om hun skal tisse. I mårres sa hun "tisse på do" selv, og det gjorde hun!:)

Synes det var greit å ta det nå når hun begynner å få litt forståelse for det selv. Da vil hun det selv og vi belønner med masse ros!:)

Har en slik doring vi da, istedet for potte. Greit å slippe å ha det og rengjøre, målet er jo at de skal bruke doen uansett så!:)

Skrevet

Vi begynte litt forsiktig ved 1,5 år. Blir snart 2 nå og bæsjer som regel i potta/do. Etter nyttår begynte vi å legge litt mere press

Skrevet

har begynt så vidt nå ved 1,5. Han skjønner ikke helt greia, men når jeg går på do, sier han tisse potte og vil sitte på den. En gang har han levert, men mest er det en gøyal stol :-)

Skrevet

vi har introdusert den nå 15mnd.

Men den er ikke poppis altså. Så vi tar det litt av gangen.

Alt til sin tid.

Skrevet

Vi tenkte begynne nå etter påske, da er Lillebror 16 mnd.

Skrevet

Vi begynte da han var 1,5 år - først potte som ikke var interessant i det hele tatt. Så vi kjøpte doring i stedet (er ikke så lett å gå av den selv) så der sitter han fint. Vi har kjøpt masse klistremerker som vi henger på en lapp ved siden av doen, så får han et klistremerke hver gang han vil sitte på do, og en stjerne hvis han leverer. Nå er han kjempestolt over opplegget og viser gladelig frem klistremerkene sine til alle gjestene! Og vil helst sitte på doen lenge og peke på klistremerkene, kaste ball med mamma eller lese i boka si!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...