aloha83 Skrevet 10. mars 2010 #1 Skrevet 10. mars 2010 Når la dere babyen på eget rom og hvordan gjorde dere det? Her sovner lillemann i sin egen seng ved siden av vår, men vi må som oftest holde på smokken så han ikke skal miste den for da våkner han til og bruker laaaaangt tid på skriking før han sovner igjen. Han sovner kjempelett på brystet til en av oss, men våkner med en gang vi flytter han over i senga. Vi har soverom vegg i vegg så det er ikke snakk om lange avstanden.
Kortslutning Skrevet 10. mars 2010 #2 Skrevet 10. mars 2010 Vi flyttet jenta over på eget rom når hun var 4 mnd. Rommet er tvers over ganger, så vi har ikke problemer med å høre henne. Vi bare flytta henne en kveld, og hun sov kjempegodt. Hun har ikke sovet sammen med oss, men i egen seng ved siden av meg.
Rampongi Skrevet 10. mars 2010 #3 Skrevet 10. mars 2010 Vi flytta over piraten når hun var 4 mnd. Jeg starta en dag med at hun skulle sove dagduppene sine på eget rom, men det gikk så fint at vi tenkte samme kveld at vi bare skulle la henne ligge der, så fikk vi se. Vi hadde ikke noe tro på at det skulle funke sånn på dagen. Det funka som bare rakkern. Hun kosa seg over den store plassen og slo ut både armer og bein. Stakkarn hadde jo sovet i vognbagen på gulvet inne hos oss frem til da. Samtidig innførte vi ordentlig leggetid noen timer før hun vanligvis tok natt. Vi hadde litt skriking i de tre første kveldene, men så skjønte hun opplegget og sovna tidligere og tidligere for hver kveld. Nå er vi nede i 1900 og hun koser seg i senga si og er rolig og trygg der.
ღ Juksemaker pipelort +spire ღ Skrevet 10. mars 2010 #4 Skrevet 10. mars 2010 Vi flytta sjarmtrollet i romjula. Da var han 8 mnd. Prøvde rundt 6 mnd, men da funka det ikke... Men han sover ikke nevneverdig bedre av å være på eget rom... Må inn å putte smokk likevel vi altså... Har nok fått en gutt med litt dårlig sovehjerte vi gitt :/
mamma til tre nydelige jenter Skrevet 10. mars 2010 #5 Skrevet 10. mars 2010 her har jenta vår sovet på eget rom i fra hun var to uker. har siden da sovet 6 timer sammendhengende mellom måltidene nattes tid
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå