....mammatilto... :))) Skrevet 9. mars 2010 #1 Skrevet 9. mars 2010 Jeg har 80% fast stilling i en ferskvare, men pga problemer med bekkenet og mye sliten og kvalme så er jeg blitt omplasert til kassa noe jeg synest er helt suuupert. Er nå 50% sykmeldt og jobber derfor bare 50% - og fikk vite i dag at sjefen min nekter og betale meg overtid da jeg jobber i kassa. Har han lov til dette ?? Det er liksom snakk om 30 min overtid nå og da ..... Helt surrealistisk ...
mamma`n til nurk Skrevet 9. mars 2010 #2 Skrevet 9. mars 2010 med mindre det er kontraktfestet, tror jeg ikke han har lov. Men du bør høre med fagforbundet ditt for å være helt sikker, eller sjekke arbeidsmiljøloven. Men jeg synes det høres suspekt ut..
Gjest ->>- Skrevet 9. mars 2010 #4 Skrevet 9. mars 2010 Jeg er faktisk ikke sikker på om man har lov å jobbe overtid når man er gradert sykmeldt. Hva slags jobb man er satt til er selvsagt irrelevant, når det kommer til overtidsbetaling.
Makko med to små gutter Skrevet 9. mars 2010 #5 Skrevet 9. mars 2010 Du har ikke lov til å jobbe overtid når du er sykmeldt, greier du det har du for høy sykmeldigsprosent. 50% av 80% er ikke 50% enkelt og greit. Greier ikke arbeidsgiver å passe på at du ikke jobber for mye, får du gjøre det selv! -DU skal ikke ha mer utbetalt fordi staten betaler deler av lønna di!
Kamomille Skrevet 9. mars 2010 #6 Skrevet 9. mars 2010 Du får ikke overtidsbetalt før du jobber over 100%. Du er 50% sykmeldt og skal da bare jobbe 50% av din 80% stilling. Jobber du mer enn det, så du regulere uføregraden din med ny sykmelding. Overtidsbetalt skal du iallefall ikke ha:)
....mammatilto... :))) Skrevet 9. mars 2010 Forfatter #7 Skrevet 9. mars 2010 så det vil altså si at jeg kan bare jobbe 30% det da eller ??? 80% -50% blir jo 30% eller surrer jeg ??? Siden jeg har stiling på 80% er sykmeldt 50% så skal vel jeg kansje bare jobbe 30% jeg da eller ????????????
Den heldige eier av ett barn Skrevet 9. mars 2010 #8 Skrevet 9. mars 2010 Du skal jobbe 40%. Kjære vene, halvparten av 80 er 40.
Gjest Skrevet 9. mars 2010 #9 Skrevet 9. mars 2010 Dersom du er halvt sykmeldt og jobber 80% til vanlig, så blir det jo 40% jobb... Men du kan jobbe 80% i halvt tempo da. Men det er kanskje vanskligere når du sitter i kassa?
NostraStoria Skrevet 9. mars 2010 #10 Skrevet 9. mars 2010 Sitter og lurer på hvordan du greier å jobbe "overtid" men er 50% sykemeldt? Du må enten få deg en annen gradering, f.eks at du jobber 80% i stedet. Eller så må du bare gi beskjed om at du ikke kan jobbe overtid siden du er sykemeldt 50%. Du har ikke overtid når du ikke jobber 100%.
solstråle69 Skrevet 9. mars 2010 #11 Skrevet 9. mars 2010 Så vidt jeg kan forstå, skal du ved 50% sykmelding i en 80% stilling jobbe 40%? Og overtidsbetaling får man uansett ikke før man jobber mer enn 100% stilling. Så synes det uansett er rart å blande overtidsbetaling inn i denne situasjonen?
Tante Gustava Skrevet 9. mars 2010 #12 Skrevet 9. mars 2010 Når du har en gradert sykemelding kan du ikke jobbe overtid. Hvis du gjør det må du enten endre din sykemelding så den tilsvarer det du faktisk jobber, evt jobbe 30 min en annen dag. Du må passe på at du tilsammen ikke jobber mer enn de 40% du skal. Hvordan du og sjefen din fordeler disse arbeidstimene er jo opp til dere.
....mammatilto... :))) Skrevet 10. mars 2010 Forfatter #13 Skrevet 10. mars 2010 en skrivefeil og hode er hugd av med en gang Jeg mente selvfølgelig 40% Jeg jobbet 20minutter over tiden på lørdag og da ble det texas på jobben.
....mammatilto... :))) Skrevet 10. mars 2010 Forfatter #14 Skrevet 10. mars 2010 uansett så har jeg en kontrakt på 30timerpr.uke - og sjefen har fordelt disse utover slik at jeg jobber 15timer i uka nå.
___ Skrevet 10. mars 2010 #15 Skrevet 10. mars 2010 Han må betale deg for den tiden du jobber, men det blir ikke overtid om du jobber litt ekstra, da blir det mertid. Du er også pliktig til å melde fra til NAV om at du har jobbet mer enn 50%. Dette blir da trukket av sykepengene. Du kan ikke få for eksempel 50% sykepenger + 60% lønn en uke. Om arbeidsgiver betaler deg for mertiden eller ikke betyr derfor økonomisk minimalt (litt forskjell i feriepenger hvis du er lenge sykmeldt og NAV står for utbetalingene.
___ Skrevet 10. mars 2010 #16 Skrevet 10. mars 2010 Prosenten selvfølgelig regnet ut fra din opprinnelige stillingsbrøk.
~sjiraff~ Skrevet 10. mars 2010 #17 Skrevet 10. mars 2010 Er du 50% sykemeldt kan du ikke få overtid nei... Er man sykemeldt skal man jo ikke ha overskudd til litt overtid, da kunne du jo ha hatt en større stillingsprosent.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå