Kulepennen Skrevet 5. mars 2010 #1 Skrevet 5. mars 2010 Lille gutten min har fått et hvitt belegg under leppene, både oppe og nede.. Dette kan skrapes av med neglen. Kan dette være trøske? Jeg har ingenting på brystene mine... Noen som har erfaringer med dette og vet om og hvordan det skal behandles?
Gjest Kira06 Skrevet 5. mars 2010 #2 Skrevet 5. mars 2010 Kjøp et reseptfritt, flytende middel på apoteket som du kan smøre på med f.eks Q-tips. Husker ikke navnet på middelet, men spør på apoteket. Fungerer veldig bra og fort!
<3 Tredjegangs <3 Skrevet 7. mars 2010 #3 Skrevet 7. mars 2010 Vil anbefale deg å spørre helsesøster, og evt ta han til legen. Det er jo ikke noe farlig, men veldig ubehagelig om du får det på brystene. Gutten min fikk trøske da han var 1,5 uke gammel, og jeg gikk ikke til legen før han var hvit i hele munnen fordi jeg trodde det var melkebelegg. Skulle ønske nå at jeg dro med èn gang, for han smittet meg og vi ble gående med det til han var 3-4 mnd..ikke så gøy.. :/ Han fikk en mikstur i munnen, og jeg brukte canesten. Du kan også prøve med farris, har hørt at det også skal funke!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå