flypapir Skrevet 1. mars 2010 #2 Skrevet 1. mars 2010 Sånn er det her faktisk ...og når jeg tenker etter er det slik med meg og min bror også!
Gjest Skrevet 1. mars 2010 #3 Skrevet 1. mars 2010 Nope. Nå har vi bare ei jente da, men der er det ikke mye av pappan å se Hun er mamman sin opp av dage.
Renate77 ♥med gutt og jente♥ Skrevet 1. mars 2010 #4 Skrevet 1. mars 2010 Hmm..... stemmer her ihvertfall, både med mine barn og faktisk med meg og min bror i forhold til mine foreldre :oD
Mom2Two Skrevet 1. mars 2010 #5 Skrevet 1. mars 2010 Nja, jeg er barn nummer to, og ligner veldig på min far og lite på min mor. Det stemmer dog på ungene våre.
MintCondition Skrevet 1. mars 2010 #6 Skrevet 1. mars 2010 Stemmer ikke på våre unger, begge to ligner på meg (men jeg ligner veldig på min far, og jeg er eldst i søskenflokken)
Gjest Sauen og ungene Skrevet 1. mars 2010 #7 Skrevet 1. mars 2010 Stemmer her! Men både jeg og min lillebror er prikk lik pappa. Min lillesøster (som moren min har med en annen mann en min far) er dog veldig lik på sin far...
Tieran Skrevet 1. mars 2010 #8 Skrevet 1. mars 2010 Tenker du utseendemessig eller i fakter og slikt? Mine to er en god blanding av både meg og barnefar. Når man ser bilder fra vi voksne er små, så er trollungene like på begge sider. Begge mine barn er nok mest lik meg i væremåte;o)
Babyønske �� Skrevet 1. mars 2010 #9 Skrevet 1. mars 2010 Stemmer ikke her hvertfall. Gutten min er så lik meg som liten at det er helt rart. Når det gjelder meg selv, vet jeg ikke helt hvem jeg lignet som liten, vanskelig å se faktisk.
maimaimai Skrevet 1. mars 2010 #10 Skrevet 1. mars 2010 Stemmer her, og nummer tre ligner også på far. Kanskje det er annenhver gang......?
erteposen + 4 Skrevet 1. mars 2010 #11 Skrevet 1. mars 2010 Det er bare en myte, om en ser til vitenskapen. Jeg vet ikke hvor godt dokumentert det er, men nyfødte skal ligne mest på sin far. Det henger igjen fra vår primitive fortid og gjør slik at far ikke tar livet av sitt avkom. Kanskje er det ikke like sterkt andre gang? Aner ikke. Her ligner eldstemann mest på meg.
Tommage♀♂ Skrevet 1. mars 2010 #12 Skrevet 1. mars 2010 Det stemmer hos oss. Men jeg er mest lik min far, mnes min eldre søster likner på mor=)
Gjest Skrevet 1. mars 2010 #15 Skrevet 1. mars 2010 he he...tror ikke akkurat det er noen sammenheng der. Det sier seg jo selv hvis du tenker deg litt om og kan litt om reproduksjon og befruktning:-)
Trollemor75 Skrevet 2. mars 2010 #16 Skrevet 2. mars 2010 Stemmer neppe her. Trollet ligner så mye på meg fysisk og temperamentmessig at man kunne lure på om det er en far i bildet. Nesten komisk å se hvordan alle anstrenger seg for å finne likheter med faren, og så beklager de over at de ikke finner noe. Min mann tar det med humor, heldigvis. Han satser heller på å påvirke gutten gjennom oppdragelsen. Jeg er litt skuffet for min mann har en smidig smidig innstilling mens jeg er litt av en stabeis, kan bli slitsomt å oppdra en som er like sta som meg. ;-)
Gjest Skrevet 2. mars 2010 #17 Skrevet 2. mars 2010 Sånn er det hos oss, ja. Og for meg og søsknene mine også, når jeg tenker meg om. Så artig!
Gjest Skrevet 2. mars 2010 #18 Skrevet 2. mars 2010 Det stemmer her:) Eldstemann er som snytt ut av nesa på faren,det samme er minsten.Men jenta i midten er lik meg:)
Gjest Skrevet 2. mars 2010 #19 Skrevet 2. mars 2010 Det har jeg aldri hørt før, men det stemmer her:)
Gjest Mylian med twins Skrevet 2. mars 2010 #21 Skrevet 2. mars 2010 Klart det ikke er noen regel på at det er sånn. Min første er en tro kopi av meg, og det er tvilling2 også. Tvilling1 ligner på sin far. så da er det 2/3 til meg..
<3 lykkeligeida er mamma <3 Skrevet 2. mars 2010 #22 Skrevet 2. mars 2010 Vi har bare ei jente foreløbig men, hun er prikk lik pappan sin. Bare med litt jente trekk. (lange øyevipper, rundt fjes og hjertetrut) Så har stemt med første barn i allefall. For og si det sånn: hadde jeg ikke født jenta hadde jeg nok mått tatt en test.. Tihi.. 0 likhet på meg og min familie.. Faktisk ikke noe. Eneste er at det ser ut til at hun får brune øyne som meg. Pappan har blå/grønne.
Øyboeren med to små <3 Skrevet 2. mars 2010 #23 Skrevet 2. mars 2010 Hehe, jeg tror faktisk det kan være noe i det med at barna ofte er lik far for å vise hvem sitt barn det er... For her var eldste prikk lik far når hun ble født, med unntak av nesa som hun har etter meg. Mens nå når hun er 2,5 er hun plutselig prikk lik meg når jeg var lita..! Lillegutt er også prikk lik pappaen nå, unntatt nesa. Blir spennende og se om han holder seg sånn eller forandrer seg..
Lady lovely locks Skrevet 2. mars 2010 #24 Skrevet 2. mars 2010 Nei. Men ofte ligner gutta på mor og jentene på far.Det har noe med DNA å gjøre.
Vibeke28(fått to jenter) Skrevet 2. mars 2010 #25 Skrevet 2. mars 2010 Hm.. Det stemmer faktisk her. Førstejenta er så vanvittig like pappan sin! Og vesla ligner på meg..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå