Anonym bruker Skrevet 28. februar 2010 #1 Skrevet 28. februar 2010 Er denne så klumpete som den ser ut? Funderer på å kjöpe den til datteren for å ha den neste vinter, da er hun litt over 2 år. Er denb est til de helt små? Synes beina ser så store ut..
Anonym bruker Skrevet 28. februar 2010 #2 Skrevet 28. februar 2010 Den er litt vid ja. Og ser nok litt mer klumpete ut enn den er. Den er ikke så tykk(men allikevel varm), og dermed ikke så stiv. Fordelen med at den er så vid er at de minste barna da får god plass inni til å bevege seg. Det slipper å få bevegelsene hindret av et tykt lag.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #3 Skrevet 1. mars 2010 Takker og bukker. Da blir det en Greta! Kanksje greit at den er vid, funderer på å ha en ullfleece fra Nöstebarn inni om det blir ekstra kaldt. Har du noen formening om hvordan de er i störrelsen? I fölge kurven (som hun har fulgt på millimeteren siden födsel) vil hun väre 91 i november, hadde tenkt stl 92. Blir dette for lite tror du? Har noia for alt for store klär..
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #4 Skrevet 1. mars 2010 Kan en snille sjel svare på denne? Sitter og skal bestille, og får som vanlig angst för jeg trykker på bestill..
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #5 Skrevet 1. mars 2010 Har stått i butikk og solgt Reima i flere år. Og jeg er av den oppfatning at Reima er stor i str. Og det var tilbakemeldingen kundene ga også. Har hatt str 80 til min på 13 mnd nå i vinter, vår/høstdress det da. Han er nå 78 cm lang, og dressen er rikelig stor, jeg antar han kan bruke den helt til høsten.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #6 Skrevet 1. mars 2010 Jeg hadde nok ikke valgt større enn str. 86 til en som blir 1 år i novemeber. Gutten min som ble 1 år i slutten av oktober har str. 80 og den bruker han enda. Han er midt på den grønne streken i høyde og vekt.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #7 Skrevet 1. mars 2010 Åja, leste 2 år nå. Gutten min som bruker str. 80 er 82 cm høy. Hadde nok tatt str. 92 eller 98 da. Kommer litt ann på hvor mye du har tenkt å bruke under og om det er krise om den skulle bli for liten i løpet av vinteren. Jenta mi er stor og brukte str. 98 den vinteren hun ble 2 år (fyller i januar)
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #8 Skrevet 1. mars 2010 Takker for svar! Dere er konge når man sitter fast i nettjungelen.. Hva kjöper du til neste år da? Hun er jo allerede 19 måneder, er jo 2,5 neste vinter. Hadde så lyst til å slippe unne to dresser på et år, men vil jo ikke at hun skal vasse rundt i den heller.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #9 Skrevet 1. mars 2010 Til 3 åringen min (hun som er stor for alderen) har jeg kjøpt str. 110 til neste år, hun har brukt str. 104 siden i fjor vår faktisk. Så med henne går jeg bare opp en størrelse. Til han som blir 2 år i slutten av oktober kjøper jeg ikke dress før til høsten fordi jeg syns det er vanskelig å vite hvilken størrelse jeg skal velge. Skulle jeg gjort det måtte det være dress som var på halv pris så hadde jeg kjøpt 2 stk. en i hver aktuell størrelse og solgt den ene ubrukt som vi ikke fikk bruk for på finn.no for samme pris som jeg kjøpte den.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #10 Skrevet 1. mars 2010 Skriver om hverandre vi.. Og den passet greit hele sesongen? Min er ikke veldig stor, bruker 86 i body og 92 i bukser nå (lange bein, ikke arvet etter sin mor dessverre..) Skulle kanskje satse på 98 da?
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2010 #11 Skrevet 1. mars 2010 Det var også en smart variant. Det er en dress på salg, så bare derfor jeg kjöper nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå