Misti Skrevet 24. februar 2010 #1 Skrevet 24. februar 2010 Går det fortere over på barn osv... alt erfaring og info trengs.
Fire småtroll Skrevet 24. februar 2010 #2 Skrevet 24. februar 2010 Jeg hadde det som voksen så har egentlig ingen erfaring med det på barn annet en en ting legen sa til meg... Jeg var vel ca 30 år og hadde vært syk i flere måneder da jeg ba legen sjekke absolutt alt, selv usannsynlige ting som aids og blodkreft for noe var alvorlig galt! Jeg ba han også sjekke for kyssesyken og fikk til svar at det var det nesten 100% ikke for de aller fleste på min alder var immune mot kyssesyken. Han sa de aller fleste har dette viruset en eller annen gang i oppveksten og som regel vet man det ikke fordi det bare gir seg utslag som en halsbetennelse e.l. Tolker det som at barn kan ha et mye lettere sykdomsforløp enn jeg fikk da jeg var voksen.
Misti Skrevet 24. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 24. februar 2010 ja han har hatt to runder med høy feber og vond hals, jeg tenkte ikke noe over det. guttungen hadde vært sutrete og sinne de to ukene mellom sykdommen med tenkte det var trass.. skulle bare til legen for og få svar på noen blodprøver han tok forde han sliter med magen, der viste det forhøya leververdier og lav blodprosent. siden han hadde vært syk og full av utslett også sånne blod utslett på øra sendte hun oss til sykhuset. alt tyder på kyssesyke selv om ikke selve virus prøven har kommet med svar enda. Har fått beskjed at jeg må ha han hjemme fra bhg til leververdiene er normale igjen. men hvor lang tid kan det ta da?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå