En snupp - og en knert i magen Skrevet 23. februar 2010 #1 Skrevet 23. februar 2010 Legen min mente det ikke var noe problem, bare fint å trene rygg, mage osv., hva tror dere? Magen blir jo i veien etter hvert, det er klart, og jeg vet at instruktøren tilrettelegger - hun er veldig flink, men bør jeg si det med en gang, eller vente litt? Hmmm... Og jeg er ikke gravid enda en gang - mye man skal lure på selv om det er nr. 2 som planlegges
Pixie Power Skrevet 23. februar 2010 #2 Skrevet 23. februar 2010 Stort sett skal du kunne trene det meste som normalt i 1.trimester, og det er bare å begynne nå som du ikke er gravid ennå! Da får du jo et godt utgangspunkt :-) Jeg trener fortsatt noen pilatesøvelder (20 uker på vei), men du bør unngå mageøvelser som involverer de rette magemuskler. De rette og de skrå henger jo sammen, så det er viktig å kjenne etter hva du egentlig trener når du trener de skrå. Ofte jobber du jo med hele sulamitten :-) Dette gjelder etter 4 mnd. Da skal man også unngå øvelser på rygg (mer enn tre minutter på rygg anbefales ikke - og ikke i det hele tatt hvis det føles ukomfortabelt og du blir svimmel o.l). Er også lurt å løfte bena for å utligne svaien i korsryggen. Jeg kan heller ikke ligge på magen nå, det begrenser seg selv, hehe. Så noen ryggøvelser utgår. Stabiliseringsøvelser som planken er bare bra å holde på med, det får du også igjen for etterpå :-)
En snupp - og en knert i magen Skrevet 23. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 23. februar 2010 Takk for informativt svar. Jeg har trent pilates en gang i uken i 2 mnd. og merker at jeg begynner å få god kontakt med de ulike musklene og mange av de samme stabiliseringsøvelsene (på siden) vet jeg vi gjorde mye av på gravideyoga sist også. Jeg bare begynner å lure siden de fleste gravideyoga etc. er fra 3 mnd. og fremover, men da høres det vel ut som en plan å fortsette på pilates til det ikke går lenger og så hoppe over på gravideyoga eller noe En ting er sikkert, jeg skal begynne med Pilates myyye raskere etter fødsel neste gang!!
Pixie Power Skrevet 23. februar 2010 #4 Skrevet 23. februar 2010 Det er Pilatesøvelser til gjennom hele sv.skapet. Kjøpte meg en bok om det også, jeg :-) Trener like variert som før, og håper å holde på resten av halvdelen. Og så komme igang kjapt etter de første 6 ukene etter fødsel igjen :-)
En snupp - og en knert i magen Skrevet 23. februar 2010 Forfatter #5 Skrevet 23. februar 2010 Har du tittel på den boken? Føler jeg har blitt helt pilates-hekta... Hehe.
Pixie Power Skrevet 23. februar 2010 #6 Skrevet 23. februar 2010 Jan Endacott: Pilates for pregnancy :-) Man blir hekta når man merker resultater! Jeg instruerer på et treningssenter på hobbybasis, og har bl.a en en time som inkluderer noen pilatesøvelser. Derfor leser jeg meg også mye opp på alt som har med trening og graviditet å gjøre, og snakker med personlige trenere. Det er så mange som slutter å trene når de blir gravide av frykt for å gjøre noe galt. Og det er kjempesynd! Det er deilig å kjenne at kroppen fungerer selv når man er gravid (jeg kunne ikke trene med førstemann, og det var et grusomt langt og slapt sv.skap...) Også er det godt å komme kjapt tilbake i form etterpå fordi man har lagt et godt grunnlag :-)
En snupp - og en knert i magen Skrevet 23. februar 2010 Forfatter #7 Skrevet 23. februar 2010 Skjønner hva du mener! Jeg var aktiv hele forrige svangerskap, og det hjalp både på humør og fødsel, det er jeg overbevist om. Det kjipe var at jeg var en del syk i barselperioden og derfor ikke kom i gang med treningen før etter over 6 mnd., og da var det vanskelig å komme i gang igjen... Men nå er jeg i gang, og ikke pokker om jeg gir meg selv om jeg forhåpentligvis snart er gravid igjen Takk for tittel
Aug07+Mai10+Feb12 Skrevet 23. februar 2010 #8 Skrevet 23. februar 2010 Jeg er pilates instruktør og trener fremdeles pilates, er 31 uker.. Var til og med vikar på en pilates klasse for bare 1 uke siden.. =) Så med litt tilrettelegging kan man trene pilates helt frem til fødselen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå