Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #2 Skrevet 22. februar 2010 det hjalp meg å trene, jeg var ganske så langt nede en periode.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #3 Skrevet 22. februar 2010 Har du vært hos fastlegen? Vet du hvorfor du er deprimert?
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #5 Skrevet 22. februar 2010 Fysisk aktivitet, frisk luft. Ikke nødvendigvis ordentlig trening, men en god, lang tur gjør ofte underverker. Det frigir serotonin som er stoffet man ikke produserer nok av ved depresjon.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #6 Skrevet 22. februar 2010 Fysisk aktivitet, sunt kosthold og samtaleterapi.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #7 Skrevet 22. februar 2010 Jeg har slitt med tendenser til depresjon "alltid", men ikke så ille at jeg vil ha medisiner. Hvorfor jeg er deprimert? Det er vel komplisert, men manglende sosialt liv, tendenser til sosial angst, problemer i familien og at jeg er uten jobb er vel noen viktige årsaker. HI
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #8 Skrevet 22. februar 2010 En spasertur daglig. Et sunt og variert kosthold. Ta gjerne kosttilskudd i tillegg. Det hjelper meg til en "normal" hverdag Og jeg er ikke bare lett deprimert, for å si det sånn. NOK SØVN! Men ikke for mye. Mer enn 6 timer pr. natt, men ikke mer enn 8. Jobber du skift eller netter, prøv å få endret på dette, i hvertfall i en periode. Ikke stå opp senere enn kl 9 om morgenen, og ikke sitt oppe for lenge. Helst i seng før midnatt...evt. kl ett. (alt etter når du må stå opp) "Jentekveld". En god, lang, koselig kveld med en nær venn, eller noen andre du har kontakt med. Utav huset. Kino, resturantbesøk.. Bare ut å oppleve noe nytt, få noe gøy å tenke på. Kan du unngå medikamenter, ville jeg styrt unna. Men en time hos psykolog er kanskje ikke helt feil, om du føler du ikke får dette under kontroll. Bedre å ta det i begynnelsen, enn når det har grodd fast i personligheten din. (som jeg -føler- det har gjort hos meg) Klemmer og hilsen jente, deprimert i 10 år.
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #9 Skrevet 22. februar 2010 JObb/aktivitet, trim, sunt kosthold, positiv tankegang. Skriv ned hver dag hvorfor du er heldig. Minst tre ting. Enkelt og effektivt!
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #10 Skrevet 22. februar 2010 Takk for svar:) Har gått til behandling før, men hadde alvorligere depresjoner da jeg var yngre. Har heldigvis mann og barn som holder meg oppe, men har ikke så mye sosialt liv utover det. Siden jeg ikke jobber får jeg også altfor mye tid til å tenke og gruble over tilværelsen:/ HI
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #11 Skrevet 22. februar 2010 OK. Kanskje du skulle prøve psykologtimer en periode? Fungerte i hvert fall veldig godt for meg!
Gjest iliis Skrevet 22. februar 2010 #12 Skrevet 22. februar 2010 Har du prøvd johannesurt? Søk det opp:)
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #13 Skrevet 22. februar 2010 jeg ville bare hive meg på hun som spurte om du har vert hos legen? jeg gikk til legen fordi jeg var deprimert, han tok forskjellige blodprøver av meg, og de viste seg at jeg har hypothyreose (lavt stoffskifte) Depresjoner kan være symptom på hypothyreose. Det er en enkel blodprøve (somkanskje alle med depresjoner burde tatt???) mange har det uten å vite det. Men trim er absolutt veldig bra mot depresjoner og nedstemthet. Tur er bra, da får man frisk luft i tillegg til "fred fra alle tankene hjemme i stua"
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #14 Skrevet 22. februar 2010 Har ikke prøvd johannesurt, men skal sjekke det ut:) Tror de depressive tankene hadde forsvunnet av seg selv hvis jeg bare hadde fått meg et liv utover mann og barn, men det er ikke alltid så enkelt. HI
Anonym bruker Skrevet 22. februar 2010 #15 Skrevet 22. februar 2010 Jeg er mye plaget med jernmangel, mangler ikke noe ellers. Har tatt prøver jevnlig pga jernmangelen. Har akkurat begynt på en ny kur. Tar ellers tran, spiser greit nok tror jeg. Har vært mye syk i vinter, infeksjoner i ett kjør, så det kan jo være derfor jeg ikke føler meg helt på topp også i tillegg til jernmangel. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå