Gå til innhold

Babyen min stresser sånn ved brystet om kvelden og natten..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg blir så stresset og lei meg av det.

Han kaver og hyler selv om puppen er rett foran ham.

Han får liksom ikke tak, selv om han har ligget og spist lenge..

Han slipper og kaver og stresser...

 

Jeg bytter frem og tilbake på brystene, men han blir liksom aldri fornøyd.

 

Noen som vet hva grunnen kan være og hva jeg kan gjøre for å roe ham??

 

Jeg er så glad jeg kan amme da jeg har veldig dårlig ammeerfaring fra forrige barn..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvor gammel er babyen din? Jenta mi holdt på sånn en periode, det viste seg å være fordi jeg var på vei til å få mensen igjen. Hun sluttet å tulle når det nærmet seg slutten av mens.

 

Det er ganske vanlig å ha mindre melk i brystene om kvelden og natten. Da kan det hende at utdrivningsrefleksen blir dårligere, og at han blir sint og frustrert over at melken ikke kommer fort nok. Om du ser på ammehjelpen.no så finner du noen triks for å få igang utdrivningsrefleksen.

 

Ellers kan du jo prøve å gjøre noe annet. Bade ham, skifte bleie, syne en sang, bare kose litt til han roer seg eller noe, og så prøve å legge ham til på nytt. Det kan tenkes at han bare er fryktelig (over)trøtt, og blir frustrert over hele situasjonen. Små babyer har veldig vanskelig for å roe seg ned selv, og trenger ofte hjelp til det.

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...