mortil3nå Skrevet 16. februar 2010 #1 Skrevet 16. februar 2010 har ikke lyst på helt lyst, men ikke noe mørkt og blått tror jeg blir litt for kaldt.. Synes dette er vanskelig!
RockMyWorld Skrevet 16. februar 2010 #2 Skrevet 16. februar 2010 Vi har maraquesh eller hvordan det nå skrives. Synes det er en fantastisk farge på soverom!!!
mortil3nå Skrevet 16. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 16. februar 2010 er ikke det en ganske mørk brun? ønsker ikke ha det helt mørkt heller.. Lurte litt på vanilje,men redd den blir litt kjedelig?
nybegynner07 Skrevet 16. februar 2010 #4 Skrevet 16. februar 2010 Klarer ikke velge farge for deg, men anbefaler deg å velge en farge som dere liker selv og ikke tenke for mye på at det kanskje skal brukes som barnerom. Kan jo alltids bytte farge om det blir aktuelt. Naboen har brukt en nydelig litt mørk lavendelfarge på den ene veggen og hvitt på de andre. Fargen er beroligende og ikke for kald.
RockMyWorld Skrevet 16. februar 2010 #5 Skrevet 16. februar 2010 Ja den er litt mørk.........men UTROLIG fin :-) Er flott når man stort sett bare sover i rommet i alle fall !
Sweet caramel Skrevet 16. februar 2010 #6 Skrevet 16. februar 2010 Hva med lilla? Det syntes jeg er en kjempe fin farge å sove i:-) En dus og varm lillafarge:-) Passer vel kanskje best hvis det skal bli til et jenterom etter hvert da..
mortil3nå Skrevet 16. februar 2010 Forfatter #7 Skrevet 16. februar 2010 Hvilken vegg bør man da male i en annen farge? Langside eller kortside? På kortsiden er det vindu..
respektatauten Skrevet 17. februar 2010 #8 Skrevet 17. februar 2010 vi har tre lyse vegger, en form for kald beige og en varm litt mørk orange på veggen bak senga(uten dører og vinduer), aner ikke hva fargene heter, men er veldig førnøyd! er koselig og varmt, og det passer til både voksne og små gutter eller jenter, uten at det blir blått eller rosa*
respektatauten Skrevet 17. februar 2010 #9 Skrevet 17. februar 2010 m du bruker en mørkere farge på langsiden, vil du få inntrykk av et kortere og bredere rom, og om du velger kortsiden vil du få inntrykk av et smalere og lengre rom.. så viss rommet er 2x4m og du maler en vegg på 2m vil det se mer avlangt og smalere ut.. og om du tar 4m-veggen vil det se mer kvadratisk ut, og dermed større:) det er ogå mer "ryddig" å male en vegg uten dører,skap eller vindu, om en har muligheten:)
Gjest Skrevet 17. februar 2010 #10 Skrevet 17. februar 2010 Lindegrønt Et soverom bør ha en kjølig, avslappende og beroligende farge.
mortil3nå Skrevet 17. februar 2010 Forfatter #11 Skrevet 17. februar 2010 Har grønne rom på de andre, essens tror jeg den heter. En litt mørkere farge på den lange veggen skal jeg ta. men hvilken? Og hvilken farge på de andre veggene da? =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå