Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #1 Skrevet 15. februar 2010 Hva syns dere? mannen vil så gjerne bruke dette navnet, jeg er litt mer i tvil, men må innrømme jeg liker det bedre nå enn første gang han sa det..ps. søsteren heter Maja.
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #4 Skrevet 15. februar 2010 Jeg liker ikke navnet, ville nok ikke kalt min gutt for det uansett hva bf ønsket. Men synes det passer ganske godt med Maja.
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #5 Skrevet 15. februar 2010 Fint navn, egentlig, men med ganske høy vestkantfaktor.
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #6 Skrevet 15. februar 2010 jeg synes navnet er fint og det passer godt sammen med maja :-)
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #7 Skrevet 15. februar 2010 Pent, blitt veldig poppis der vi bor.
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #8 Skrevet 15. februar 2010 vestkantfaktor? rekner med du mener Oslo nå? vi bor på Sunnmøre, så det skal ikke gjøre noe egentlig :0) hi ps. takk for ærlige svar
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #9 Skrevet 15. februar 2010 Kjempe fint navn. Vurderte det for gutten vår, aner ikke at det verkent er poppois eller vestkant navn. Det er et veldig guttete og maskulint navn, er jo unektelig litt rocka etter Axel Rose i Gun'n'Roses. Kjenner en mc type som heter Aksel, og han er litt kul. Mye mer stilig navn enn de litt mer veike guttenavnene som er så poppis nå, de som er på kanten til feminine. Sander, Leander, Chrissander, Linus, Mateus, Adrian, Milian Emilian. Det er også kort og enkelt og står helt klart best alene, det kan uttales på alle språk, det er kjent på alle språk. Det er helt klart et sterk navn på en gutt! Ikke rart det blir poppis som en motvekt til de navene som har regjert nå en stund.
♥Nemi♥ Skrevet 15. februar 2010 #12 Skrevet 15. februar 2010 Jeg liker Aksel kjempegodt! Er på min liste, men mannen er ikke enig. Her er det to jeg vet om som heter det, han ene er 45 og han andre er 12. Så er ikke så populært her:)
lindynatt Skrevet 15. februar 2010 #13 Skrevet 15. februar 2010 jeg liker det godt men har til nå kuns ett det skrevet med x altså Axel
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #15 Skrevet 15. februar 2010 For et mobbenavn. Blir etterhvert fort til Foraksel eller Bakaksel eller Mellomaksel.
☆☆☆ Skrevet 15. februar 2010 #16 Skrevet 15. februar 2010 Fint navn:) Begriper ikke hvorfor navn på søsken må passe sammen, men Maja og Aksel er vel fint sammen...
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #18 Skrevet 15. februar 2010 Hadde det på lista til storesøster i tilfelle det ble en gutt. Syns det er litt for populært i Bærum til at vi vil bruke denne gangen. Inspirasjonen her er Aksel Lund Svindal
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #19 Skrevet 15. februar 2010 Tenker bare på UAx (temeperatur målt under skulder)
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #20 Skrevet 15. februar 2010 Ikke min type navn og ikke kjempefint, men helt okej. Jeg tenker derimot först og fremst på en svensk skulder.
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2010 #22 Skrevet 15. februar 2010 det sier jo mer om de som mobber enn om den som blir mobbet. Mobbere finner alltid noe å mobbe for, hvis navnet ikke kan brukes, da gå de på noe annet - og da må vi foreldre på banen!! Syns Aksel er et fint navn, foretrekker at det staves med -ks- i steden for x - med x blir det så svensk og gir samtidig litt assosiasjoner til Axl i G'n'R og han har jeg ikke sansen for.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå