Gå til innhold

Dere uten bil som ikke har mye slekt i nærheten.


Anbefalte innlegg

Har dere bilstol?

Hvis nei, hvordan gjør dere det når dere drar på besøk til besteforeldrene, tanter og onkler? (evt venner)?

 

Jeg synes det er stress. Vi har ikke bil, og lite familie i nærheten. Når vi drar for å besøke familie, så er det alltid mye ork, pga de insisterer på å hente oss på flyplassen, togstasjonen etc. Men da er vi avhengig av bilseter (som ikke er urgamle, og som er godkjente!).

Jeg er visst "prippen" fordi jeg ikke synes at 12 år gamle bilstoler som nesten ramler fra hverandre ikke er gode nok for barna mine.

 

Noen som frakter med seg bilstoler på fly? går det greit, og blir de behandlet bra? (tenker helst på de store bilstolene for barn i 2-årsalderen).

Her vurderer vi å kjøpe bilstoler og frakte med (siden vi ikke har råd til å kjøpe for og ha de stående der til pynt).

Synes det er utrolig kjipe penger å bruke, når vi ikke har bil. Har mest lyst å droppe familieturene til vi får bil selv.

 

Vil veldig gjerne høre hvilke løsninger dere andre har!!

Fortsetter under...

Hva med å kjøpe brukt sete( men ikke 12 år gamle da) å ha de stående fast hos de slektingene som pleier å hente dere? Finnes jo mange fine brukte du får kjøpt på finn, som ikke er brukt så lenge... og som ikke koster så alt for mye.

Vi disponerer bil og har bilseter, men har same problemstillinga på reise.

 

Sist eg og eldste var på austlandet og besøkte tanta mi fekk eg ho til å leige sete der. Meiner det kosta noko slikt som 50kr dagen (men det var rimeleg stort depositum, 1000,- eller 1500,- eller der omkring), så det er jo ikkje all verda. Lurar på om det var hos Barnas Hus ho leigde setet.

 

No skal eg og lille reise på besøk snart, og tanta mi sa det var ingen problem å skaffe sete - det var jo så kjapt og greitt!

 

Dessutan så er ein heilt sikker på at setet er godkjent og nytt, og ein kan leige den vektklassen ein treng der og då (slepp å kjøpe nytt når ungen veks osv), og eg går ut ifrå at ein får hjelp til å montere setet riktig.

Det var å leie seter vi ville, men det er visst ikke så enkelt når de bor langt pokker i vold (for å bruke det utrykket der..). Genial ordning ellers! :)

 

Kjøpe bilseter på finn gjør vi ikke, jeg stoler ikke så mye på fremmede at jeg risikerer mine barns sikkerhet.

 

 

ok, jeg har kjøpt på finn jeg. sjekket jo selvfølgelig om isoporen var hel, ikke knekkt osv.

 

Kan jo eventuelt kjøpe av noen du kjenner?

 

ellers har dere nok et problem ja, hehe :o)

Annonse

Vi har bilstol som vi har stående her for de gangene vi trenger det, vi har ikke vært så mye ute på fly enda. Vi skal fly i påsken og da må setet med, regner med at det går greit. Vi har flydd med babysete en gang og med vogn to ganger og det har gått bra hittil *bank i bordet*.

 

Moren min har i tillegg gått til innkjøp av et bilsete som står fast hos dem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...