maeve er tobarnsmamma<3 Skrevet 14. februar 2010 #1 Skrevet 14. februar 2010 Hvordan får dere de til å sove for natta? Har ei jente på 11 uker som nekter å ta smokk, vil kun ha pupp.. Så når kvelden kommer er jeg nødt til å amme henne i søvn. Ligger som regel rundt en times tid om kvelden ved puppen. Så våkner hun som regel igjen etter en times tid, og da er det bare å slenge frem puppen igjen og la henne ligge å suge til hun sovner igjen. Er vel her smokken hadde vært nyttig Har prøvd å innføre koseklut uten hell, og byssing fungerer ytterst sjelden! Å legge henne ned i senga etter kveldspupp mens hun fremdeles er våken fungerer heller ikke.. Blir grining med en gang, og mammahjertet mitt klarer ikke det Er vel kanskje for tidlig til å la henne finne søvnen på egen hånd? Sukk sukk, what to do?? Noen som har noen triks?
mammas skatter <3 Skrevet 14. februar 2010 #2 Skrevet 14. februar 2010 lillefingern din. d har hjelpt oss masse.d råde fikk e sammenheng med at min har sugeproblem å ikke klarer smokk.....men husk å klippe neggel het ned.og neggelen ned mot tunga e best. vi må ofte bysse han i søv. har brukt ofte vippestolen. da sitt e i gostolen og vippa me foten. og de kveldene d går så sovner han i senga med rangle over senga med musikk og bevegelsa og mange farger.
Ranni Skrevet 14. februar 2010 #3 Skrevet 14. februar 2010 Amm i søvn med god samvittighet! Trollet ble ammet i søvn eller bysset (funket noen ganger) til han var 5,5 mnd og også noen ganger etter det. Fra han var 5,5 mnd ble han flinkere å flinkere til å finne søvnen, vi bare prøvde litt og gikk det ikke fikk han puppen. Noen klarer å finne søvnen selv tidligere selvsagt, gi babyen sjansen og går det ikke - gi pupp! Du er jo heldig som har den muligheten ;-)
ifie Skrevet 14. februar 2010 #4 Skrevet 14. februar 2010 Storebror måtte sovne med puppen i munnen i flere mnd, han! Helst på dagtid også...! Lillebror slipper puppen når han er mett (som oftes), men må fortsatt ligge i armkroken til han sovner før han kan legges i senga. Vi har aldri prøvd noen av disse "soverådene", har bare gjort det som har føltes riktig for oss - og ungene
Tigerlise&Anton prøver igjen Skrevet 15. februar 2010 #5 Skrevet 15. februar 2010 Har ingen gode råd, bare et "felles skjebne - felles trøst"-svar... Min lille er 11,5 uker, og må også ammes i søvn. Tar 1-2 timer. Men det går da i det minste :-) Regner med det blir bedre etter hvert, får nesten bare ta det som det kommer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå