yret Skrevet 12. februar 2010 #1 Skrevet 12. februar 2010 Jenta vår er veldig glad i alt som har med maling, tegning og formingsaktiviteter å gjøre. Problemet er at jeg er så fryktelig dårlig til dette selv. Her skorter det på både kunnskap og fantasi. Klarer liksom ikke tenke lenger enn til maleskrin og pensel. Noen som har gode tips? Forskjellige maleteknikker f. eks.? Takk
melkekua™ Skrevet 12. februar 2010 #2 Skrevet 12. februar 2010 Male på bobleplast og trykke på ark Male på akvarellark med akvarellmaling...drysse på litt salt.....får en flott effekt. Når det er tørt børster du av saltet Male på ballong og trykke ballongen på et ark
annethe Skrevet 12. februar 2010 #4 Skrevet 12. februar 2010 Legg henne på et papir som har plass til hele henne, så tegner du rundt. Så kan du klippe ut og hun kan tegne seg selv i full strl.
annethe Skrevet 12. februar 2010 #5 Skrevet 12. februar 2010 Må legge til en vinterting også, men kan hende hun er litt lita og det kan bli litt gris, og kanskje ikke så gøy enda heller. Men fyll opp ballonger med vann med forskjellige konditorfarger i. Kan ha i glitter eller andre ting også. Legg de i fryseren, eller ute nå som det er minusgrader. Når de er ferdige kan dere lage skulpturer ute, spesielt fint på en dag som søla er framme. Kan bli mange fine bilder! Hvis hun ikke er glad i å prøvesmake maling, Så kan dere male på glass?
annethe Skrevet 12. februar 2010 #6 Skrevet 12. februar 2010 Sola, ikke søla. Bildene blir best hvis isen ligger et annet sted enn i søla
Misti Skrevet 12. februar 2010 #7 Skrevet 12. februar 2010 lime forskjellig pasta på et læret og male. får tak i læret på europris. melke kartong og så kasje.. kan lime på fjær eller andre ting.
lille sprelle Skrevet 12. februar 2010 #8 Skrevet 12. februar 2010 Du kan jo ta kontakt med kulturskolen og sjekke om de har noe tilbud til så små i den retningen!
yret Skrevet 12. februar 2010 Forfatter #9 Skrevet 12. februar 2010 Her var det mange gode ideer. Takk skal dere ha.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå