*Udon'tKnowMe* Skrevet 11. februar 2010 #1 Skrevet 11. februar 2010 Enten på papir i posten, eller på mail? Syns det var så dumt at du MÅTTE kjøpe garn samtidig, da jeg har garn i bøttevis..
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 11. februar 2010 #2 Skrevet 11. februar 2010 Du kan kjøpe boka med oppskrifter uten garn. Både på nettsidene til nøstebarn og på Norli.no, bokkilden.no etc. Er vel strengt tatt ikke helt greit å kopiere oppskriftene og gi dem videre til alle og enhver..
*Udon'tKnowMe* Skrevet 11. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 11. februar 2010 Men jeg har likevel sett tidligere her at det er gjort! =) Skal sjekke ut boka, la ikke merke til den jeg =) Takk =)
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 11. februar 2010 #4 Skrevet 11. februar 2010 Mulig jeg virker litt sur og kjip i svaret. Ikke meningen det, altså! Men kanskje litt voldsomt om vi begynner å dele oppskrifter her inne. Noe annet å gi til en enkelt venninne f.eks. Jeg har boka og den er jp ikke så aller verst dyr. Billigst å bestille på Norli, da de har mindre porto.
*Udon'tKnowMe* Skrevet 11. februar 2010 Forfatter #5 Skrevet 11. februar 2010 Tok deg ikke som sur altså =) Hvilke oppskrifter til barn er det i den? Jeg er spesielt ute etter ribbestrikk bukse, og en fin genser jeg kan ha til.. Det skal til klumpen på snart 4 år.. =)
Heldig mamma til ♥to gutter♥ Skrevet 11. februar 2010 #6 Skrevet 11. februar 2010 Nesten alle oppskriftene er barneoppskrifter, og siden boka er på ca 140 sider, finnes det mye å velge i. Det er mange forskjellige gensere og ribbestrikket bukse i str 2-4, 6-8 og 10-12 år. Men kan tipse om garnstudio.no hvor det ligger gratis oppskrifter, hvis du ikke allerede kjenner til den. Jeg har strikket denne ribbestrikkede buksen: http://www.garnstudio.com/lang/no/visoppskrift.php?d_nr=b14&d_id=29〈=no Veldig enkel å strikke og god å bruke. Har også strikket denne buksa: http://www.garnstudio.com/lang/no/visoppskrift.php?d_nr=b4&d_id=2〈=no Men i andre farger.
cilles Skrevet 11. februar 2010 #7 Skrevet 11. februar 2010 Vet ikke hvor du bor, men på biblioteket her kan du låne boka.. Er jo også en mulighet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå