Anonym bruker Skrevet 9. februar 2010 #1 Skrevet 9. februar 2010 Har fått brev, men kjønner ikke hva det er. Den har med inntekten å gjøre Jeg begynte å jobbe i august/2009, En mnd etter ringte jeg Husbanken får å si ifra at jeg har begynt å jobbe og da sa de at min bostøtte går i juni/2010 og trenger derfor ikke å gjøre noe med det og at den forsatt skal bli utbetalt så lenge jeg bor på samme sted. Kan de kreve at jeg må betale tilbake det jeg har fått?
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2010 #2 Skrevet 9. februar 2010 Er lettere å svare på om du forteller hva som står i brevet
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2010 #3 Skrevet 9. februar 2010 Dette står på brevet: Innberetning av bostøtte til skatteetaten Husbanken har etter forskrift av 17.april 2008 nr 386 plikt til å melde fra til skatteetaten om bostøtte som du har mottatt i løpet av 2009. Det er sendt opplysninger til skatteetaten om at du i 2009 har mottatt (beløpet jeg har fått i bostøtte). Oppgitt bostøttebeløp omfatter også bostøtte for tidligere år som ble utbetalt i 2009. Eventuell bostøtte som ble utbetalt til kommunen er inkludert i beløpet. Bostøtte er skattefri og skal ikke oppgis i selvangivelsen.
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2010 #4 Skrevet 9. februar 2010 Fikk også sånn i dag, det er bare noe de har sendt til alle for å opplyse om at det nå skal inn i ligningen, selv om det ikke skal oppgis i selvangivelsen.
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2010 #5 Skrevet 9. februar 2010 Dette er jo bare en årsoppgave.. Ingenting å engste seg over!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå