Anonym bruker Skrevet 7. februar 2010 #1 Skrevet 7. februar 2010 Vi har i underkant av 2 mill å bruke på å kjöpe bolig. Da blir valgene enten litt eldre hus der det er endel å gjöre, eller nyere leilighet som er så og si innflyttningsklar. Hva ville dere valgt? Jeg vil ha i pose og sekk og klarer ikke helt velge föler jeg.. Med leilighet er det kjedelig at det feks ikke er noe hage og litt trangere. Men det kan väre ganske slitsomt med en eldre bolig også der man "aldri blir ferdig", for vi kommer jo ikke til å ha råd å pusse opp så mye av gangen.
Anonym bruker Skrevet 7. februar 2010 #2 Skrevet 7. februar 2010 Jeg tror jeg ville valgt en eldre bolig. Til den prisen måtte vi ha flyttet laaaangt ut på landet for å få et hus her vi bor (Tromsø), men jeg antar det ikke er tilfellet hos dere? I så tilfelle ville jeg heller valgt leilighet, fordi jeg ikke vil bo 4 mil utenfor allfarvei. Man kan spare eller ta opp smålån til oppussing. Maling o.l. gjør mye med et rom, og koster ikke så mye.
Anonym bruker Skrevet 7. februar 2010 #3 Skrevet 7. februar 2010 Jeg hadde valgt hus uten tvil. Jeg hadde ikke klart å bodd ett sted der jeg ikke kunne ha slept ungene ut av døra litt alene. Her vi bor nå så kan ungene leke i hagen alene, og når de var små så kunne jeg sleppe de ut etterhvert som jeg fikk kledd på de og jeg kom ut. Vi blir nok aldri ferdig med huset, men vi stortrives her.
Lunapuna1985 Skrevet 7. februar 2010 #4 Skrevet 7. februar 2010 Vi valgte rekkehus vi. Har 2 hunder også, så vi ble nesten avhengig av å ha hage. Synes det er litt vanskelig dilemma dere er i. Dere bør kanskje skrive ned hva som er viktigst for dere. Husk også på at det koster ganske mye å holde varme i et gammelt hus. Er det dere eller barnet/barna som trenger hage i så fall? kanskje dere kan flytte i hus senere når ungen(e) blir eldre?
Anonym bruker Skrevet 7. februar 2010 #5 Skrevet 7. februar 2010 Barna er allerede fire og seks år, og det blir isåfall en leilighet i 1.etasje i et fint boligfelt med fellestomt. Så de kan absolutt väre ute alene og leke, men derimot ikke i en helt egen hage. Vi må enten et stykke utenfor byen for å få hus eller kjöpe et som trenger mye oppussing, feks ny drenering, bytte takstolper etc. I tillegg til vanlig oppussing inne.. Fader så vanskelig valg..
Anonym bruker Skrevet 7. februar 2010 #6 Skrevet 7. februar 2010 Ja, det er sant. Hus blir fort mye dyrere. Rekkehus hadde värt genialt for tilfellet, håper det kommer ut noen sånne snart. Hm, det er vel ingen av oss som egentlig trenger hage, men jeg ser det praktiske feks på sommeren da man kan ha et litet basseng der, og så vil selvsagt barna ha trampoline Men utover det må vi egentlig ikke ha noen hage.. Har värt uten i tre år nå, så. Dilemmaet gjelder mest en leilighet som hadde visning i helgen og nå må vi bestemme oss for om vi skal legge bud eller vente å se om annet dukker opp..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå