Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere som bor langt unna og tar forsøk på privatklinikk-hvordan gjør dere det med tidlig ultralyd.Bestiller dere selv på sykehus-eller går dere gjennom fastlege.Forrige forsøk tok jeg rekvisisjonen med til fastlegen,hvorpå hun søkte meg til ul,Dette tok flere uker-og når jeg endelig fikk time,var det til samtale om fostrvannsprøve. Mistet rett etter,var da i uke 10.

Kan man ringe sykehuset selv??

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ringer privat praktiserende gyn selv, tar med rekvisisjon til timen som jeg får i posten av klinikken :)

Skrevet

Takk for svar.Er ikke såmange privatpraktiserende gynekologer her-men trenger jo ikke reise 170 mil allikevel:-)

Skrevet

Jeg bruker samme gyn som jeg brukte ved kontroll før uttak, men vet jo ikke hvordan du gjorde det? Har klinikken noen de samarbeider med? Om ikke, tror jeg jammen jeg hadde ringt sykehuset selv, rekvisisjon får du av klinikken.

Skrevet

Gratulerer med graviditeten :):)

Skrevet

Jeg har vært på Volvat i Oslo.Synes det er litt langt å reise for å ta ul:-)

Desverre så er det ikke så mange private tilbud her i nord..så vidt jeg vet.Takk for gratulasjonen-håper bare det sitter denne gangen:-)

Skrevet

Kjempegratulerer Poppys!! :-)

 

Eureca, siden du nevner rekvisisjon, mener du at man da får det til "det offentlige priser" eller hva?

 

Hvis man betaler det som det koster på privatklinikk likevel så er det vel ikke nødvendig med rekvisisjon? Jeg bare spør, siden Hausken klinikken ikke har sagt noe om rekv til meg, de bare sa at jeg skulle ordne med en ul uke 7 selv.

Skrevet

Jeg vet faktisk ikke. Dem sa på klinikken at jeg skulle bestille time til gynekologen de samarbeider med og at de sender rekvisisjon. Men vet ikke hva det betyr i forhold til pris... Jeg holder til klinikk hausken også.

Sist jeg var hos han fakturerte han klinikken, men blir vel jeg som betaler denne gang?

Skrevet

Hei.Jeg fikk rekvisisjon sist siden det er så lang avstand-men fikk ikke brukt den på vettig vis.Fastlegene her er noe ubrukelig.Sist jeg var på 1.svangerskapskontroll-visste hun ikke hva hun skulle gjøre.Når jeg endelig fikk time på sykehuset ville jeg vært i uke 12(mistet i uke 10),og da til samtale om jeg ville ha fostervannsprøve..dette pga min alder antakelig(38).Derfor er jeg veldig i tvil hvordan jeg skal angripe det denne gangen.Finner ingen privatpraktiserende som kan ta ul i nærheten.

Skrevet

Jeg fikk beskjed ved Hausken om at 7-ukerskontrollen ikke er inkludert i pakkeprisen, i alle fall.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...