Lillemor&Gutta Skrevet 2. februar 2010 #1 Skrevet 2. februar 2010 Min lille har fått MME i 1,5 mnd nå. Spiser 6 flasker om dagen på ca 200 ml. Men di siste par ukene har måltidene (untatt om natten) blitt en evig kamp. Han suger litt, kaver, gråter og suger litt til. Har prøvd å rape han under måltidet (funker en sjelden gang), la han få pause (da blir han helt gærn) og prøvd å gi han både mer og mindre mat men ingenting fungerer. Når flaska er oppspist raper han godt og er fornøyd. Ikke noe mageplager eller noe som helst. Vet snart ikke hva jeg skal gjøre. Kan ta bortimot en halv time å få i han 200 ml. Noen tips eller råd?
Lissi♥♥♥♥ Skrevet 2. februar 2010 #2 Skrevet 2. februar 2010 Hvor gammel er han? Er han stor nok til å bytte ut ett flaskemåltid med grøt? Ellers er det mange barn som drikker best i halvsøvne eller på et stille, mørkt sted (feks soverom). Når de begynner å få godt syn er det mange som distraheres av sine omgivelser og ikke gidder å nyte melka. Vet ikke om det er dette som gjelder dere..Jeg gir min gutt melk når han sover, ellers er det stort sett bare tull med flaska selv om det har blitt litt bedre etterhvert.
Gjest Skrevet 2. februar 2010 #3 Skrevet 2. februar 2010 jenta mi oppførte seg på samme måte - tok godt over en halvtime å mate henne for det var bare kaos. Løsningen for oss ble å bytte til en tut med større hull. Tydeligvis så ble hun rett og slett frustrert når melka ikke kom så fort som hun ville - merket forbedring med en gang vi byttet.
Lillemor&Gutta Skrevet 2. februar 2010 Forfatter #4 Skrevet 2. februar 2010 Kansje litt vesentlig å fortelle alderen. Han er straks 3,5 mnd så grøt er nok i annenmars uansett siden han drikker godt over litern allerede. Skal snakke med dem på HS på torsdag men pga sykdom han jeg ventet ganske lenge på denne timen. Har prøvd å mate han i mørket på rommet slik som jeg gjør på natta men det hjelper ikke. I tillegg så sover han såpass tungt at det er ikke mulig å mate i halvsøvne/søvne. Da spiser han allefall ikke. Vanskelig liten kar det her
Lissi♥♥♥♥ Skrevet 2. februar 2010 #5 Skrevet 2. februar 2010 Ja, dette kan ha noe for seg! Vår gutt fikk stort hull i flakesmokken veldig tidlig. Det lettet på matingen, selv om han ble litt sinna når det rant for fort.
Lillemor&Gutta Skrevet 2. februar 2010 Forfatter #6 Skrevet 2. februar 2010 Den tanken har faktisk ikke slått meg.. Tusen takk for svar. Skal komme meg på butikken å få kjøpt nye tuter til han så kansje alt blir så mye bedre *håper*
kirsty*2barnsmamma Skrevet 2. februar 2010 #7 Skrevet 2. februar 2010 Dette skjedde også snuppa mi da hun var 3,5 mnd gammel. Jeg prøvde å skifte smokk, hjalp litt, men så ble det like ille igjen. Men etter to uker gidd det over, men dosene er mindre. Før dette skjedde hadde hun nettopp økt dosen sin til 210. SÅ begynte hun plutselig å "tulle", gråt når vi skulle mate, gråt om vi stoppet å mate... og så plutselig var det over. Nå er vi nede igjen i 170ml, men hun drikker sjeldent opp alt sammen, gjennomsnittet ligger på 130, 5 måltider om dagen. Så vi har begynt med fast føde i tillegg. Så her i huset var det rett og slett det motsatte av økedøgn som skjedde.
Gjest Skrevet 2. februar 2010 #8 Skrevet 2. februar 2010 Min gutt er også sånn til tider, jeg legger han da ned for seg selv i kurven sin, støtter opp flaska med ei dyne, så han får spise "selv" dette liker han mye bedre, ligger å koser med filla si og sutter for harde livet. Han er forresten snart 6 mnd, men har holdt på sånn ei gos stund nå.
Expat Skrevet 3. februar 2010 #9 Skrevet 3. februar 2010 Faktisk er dette helt vanlig i alderen, både på flaskespisere og diere. Det har med at de har fått lengdesyn å gjøre, de blir så distraherte. Å ta turen til et kjedelig rom, gjerne slå av lyset, det hjelper! Og komme med flaska når han nettopp har våknet. Du kan bruke et spennende smykke rundt halsen din, slik at han får noe å fingre med. Ellers teller man vel 150ml per kg baby i døgnet, det kan kanskje hende at han har mindre matbehov nå som vektoppgangen skal gå saktere enn i begynnelsen?
Lillemor&Gutta Skrevet 3. februar 2010 Forfatter #10 Skrevet 3. februar 2010 Han ble litt roligere etter jeg byttet flaksetuter i går men ikke helt. Går heldigvis fortere nå enn tidligere. Expat: Han spiser ikke med det samme han har våknet. Vil helst leke å våkne seg til litt først. Men siden du sier det er helt normalt må jeg bare smøre meg med tålmodighet å holde ut. Vet han spiser i overkant av det han skal men jeg gir han mat når han gir klare tegn han er sulten også spiser han til han er mett (slet en periode med liten vektoppgang så han har ekstra mye å ta i gjen. Antar han nærmer seg normalen nå). Mulig han holder på å trappe ned dosene som noen her over nevner da han har spist litt mindre enn det han gjorde før samtidig som han er like blid og fornøyd. Får nesten bare la han styre dette selv
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå