Anonym bruker Skrevet 31. januar 2010 #1 Skrevet 31. januar 2010 Vi har nettopp kjøpt den til vår 8 mnd gamle sønn, men hver gang han sovner henger han sånn med hodet og det ser så ubehagelig ut. Har vippet den så langt bakover som det går med å den platen under, men likevel er det ikke mye hvilestilling på den. Andre som har/ har hatt dette problemet, og hva kan gjøres?
moota m storebror&lillebror Skrevet 1. februar 2010 #2 Skrevet 1. februar 2010 Har du vippet ut den plata under som gjør at stolen kommer litt ut fra seteryggen på bilen? Hva om du prøver å stramme selene enda mer, slik at ryggen blir dratt lenger ned mot gulvet i bilen? Ev kan du kjøpe sånn nakkestøtte som du legger rundt nakken på barnet. Jeg har ikke det problemet nå, men hadde litt av det samme før når lillebror var liten. Husker ikke hva jeg gjorde, la hodet bak igjen mange ganger i alle fall.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2010 #3 Skrevet 1. februar 2010 Vi har kjøpt det setet og jeg er kjempefonøyd! I motsetning til på forrige sete så dupper ikke hodet når han sovner. På det forrige setet så brukte vi strikk rundt hodet hans når han sovnet. Sånn strikk som er rundt liggeunderlag. Festet det rundt pannen hans og bak nakkestøtta når han sov 1-2 timer på lange bilturer. Strikken har god bevegelighet ved en eventuell kræsj, samtidig som den ville sklidd av hodet hans ved en kræsj.
verdens heldigste mamma Skrevet 1. februar 2010 #4 Skrevet 1. februar 2010 Vi har det setet, og med platen under vippet fremover og selene godt strammet til gulvet har dette ikke vært noe problem. Er i grunn veldig fornøyd med det setet. Men den strikken rundt hodet tror jeg at jeg ville droppet med tanken på faren for at den kunne skli ned rundt halsen på barnet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå