Gå til innhold

Sykemelding dagen mellom uttak og innsett??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

dere som bor nær klinikken; er dere sykemeldt dagen mellom uttak og innsett? Eller kan man på jobb? Mye ubehag/vondt den dagen? Må planlegge litt i forhold til jobb og har ikke vært gjennom dette før.. :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hei:)

 

vi bor ikke nært klinikken...vi kjører fram g tilbake samme dagen men jeg er sykem.mellom uttak og innsett..(dette blir 3 gang)

mye ubehag og vondter dagen etter uttak for min del ihvertfall....ville ihvertfall tatt høyde for det siden du ikke vet hvordan akkurat du føler deg hvis det er sånn at jobbe MÅ vite det nå liksom...

 

er som alt annet vedlig individuelt men man kjenner jo at det er blitt rotet litt der nede....lykke til:)

Skrevet

Jeg har alltid vært sykemeldt denne dagen. Jeg har ofte følt litt ubehag på kvelden/natta etter uttaket, ettersom eggposene fyller seg igjen (med blod og væske) etter at de er tømt. Da føler man seg litt oppblåst og kan være ubehagelig. Da synes jeg det er OK å slappe av. Dessuten er hele prosessen en påkjenning, og det er godt å senke skuldrene.

Skrevet

Tror det er helt vanlig å være sykemeldt dagen imellom ;-)

Skrevet

Hei Millamolly:)

Jeg har hvert sykemeldt begge gangene.

Har hatt litt vond og hvert oppblåst etter uttak,og flere dager fremover.

Sykemelding får du av klinikken, iallefall i porsgrunn!

 

 

Skrevet

Første ivf var jeg sykemeldt 1 uke etter uttak, og da hadde jeg ubehag hele den uken.

Denne gangen er jeg sykemeldt tom 3 dager etter testdag! Fikk en gedigen nedtur etter siste negative forsøk, så denne gangen er jeg føre var!

Skrevet

Takk for svar :-) ikke lett å vite hva man går til når det er første gangen!

Skrevet

Første gangen hadde jeg ikke fått beskjed om at jeg kunne få sykmelding for dagen mellom uttak og innsetting. Jeg hadde såpass vondt at jeg ble hjemme likevel, satt på hjemmekontor og jobbet.

 

Ved alle forsøk etterpå har jeg vært sykmeldt de tre dagene fra og med uttak til og med innsetting. Jeg pleier ha endel vondt etter uttaket, og da er det greit å slippe å gå på jobb, også for å slippe spørsmål om hvorfor man akker og ojer seg ved enhver bevegelse :-)

Skrevet

ja hehehe:) akker og ojer...mhmm ser ut som en gammal kjerring når jeg prøver drage kroppen fra a til b....hehehe:)

 

en smule støl kan man si.... heia sykemelding;)

Skrevet

Hmm... og jeg var på jobb og gikk tur på fjellet dagen mellom uttak og innsett. Fikk ikke beskjed om at jeg burde være hjemme i allefall.

Skrevet

Jeg fikk beskjed på ullevål om at jeg kan sykemeldes hvis jeg har behov for det. Siden dette er første gangen vet jeg ikke om jeg har behov for det, men hvis jeg kan bestemme så går jeg for sykemelding:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...