Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #1 Skrevet 26. januar 2010 Har i flere år nå slitt med biomor. Det er rett og slett helt grusomt hvordan hun oppfører seg! Vet ikke engang hvor jeg skal begynne.. Hun trakasserer oss per telefon, vi måtte til slutt skaffe oss hemmelig nummer(jeg og min samboer). Hun har dukket opp flere ganger hjemme hos oss, bare spradet rett inn og skjelt oss ut. Og nekter å dra derifra. Min samboer måtte ved en anledning dra henne ut derifra.. Hun lager alltid et rent helvete ved leveringer, bryr seg overhode ikke om barnet er med.. Jeg kunne fortsatt i en evighet, det er så mange hendelser. Og vil ikke gå inn i for mange detaljer. For meg virker det som om hatet er veldig rettet mot meg, føler hun siden dag en har hatt et mål om å ødelegge mellom meg og min samboer. Når det er sagt har jeg aldri gjort henne noenting, bare bli sammen med hennes eks tydeligvis.. Dette tærer så på oss.. Vi har vært på mekling, det funker overhode ikke så er ingen vits engang. Vi har vært i kontakt med barnevernet ( fikk beskjed om at konflikten var mellom foreldrene, så de kunne ikke hjelpe). Har kontaket politiet, men der fikk vi beskjed om at det ikke var straffbart å være drittsekk. Hva i alle dager gjør man da? Kan også si at jeg og samboeren min har det helt fantastisk sammen, men det er klart dette sliter på.. Hadde satt pris på kanskje høre fra andre i samme situasjon. Om ikke annet, så er det godt å vite at andre har det på samme måte.. Skjønner virkelig bare ikke hva som får noen til å oppføre seg sånn?? Og ikke minst totalt drite i at barnet er vitne til alle disse konfliktene?? Huff....
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #2 Skrevet 26. januar 2010 Jeg reagerer på det du sier om at "vi" har vært på mekling... der har du roten til problemet... bland deg ALDRI inn i krangler mellom mor og far!!! Og om du gjør det, hold deg for god for å vise det til den andre parten... Der har du årsaken til de fleste av disse klisje-biomor-stemor-konfliktene, spør du meg!
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #3 Skrevet 26. januar 2010 Dessverre ikke alle som takler et samlivsbrudd...
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #4 Skrevet 26. januar 2010 Utrolig hensynsløst av deg og skrive ett sånt innlegg, kjenner jeg blir provosert..! Jeg har aldri fysisk vært med på mekling, men velger å bruke "vi" fordi jeg og min samboer er et vi oppi alt det her.. Og det er oss alt det her går utover.. Vi har aldri bedt om noe annet enn å bli latt være i fred.. Og å kalle det for en klisje, at vi blir trakkasert av biomor syns jeg bare er respektløst over for vår situasjon.. Da kan du heller la være å svare! Makan..... HI
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #5 Skrevet 26. januar 2010 Desverre mange ste-mødre som legger skyld på Biomor også for sin egen sjalusi ...!! Min x kan ikke prate med meg offentlig eller være med på megling eller noe pga sin samboer.... så han later som vi e skikkelig uvenner for å skåne henne(samboer) for overdramatiserte sjalusi drama..mange rare sjebner her ute
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #6 Skrevet 26. januar 2010 Ja men det er ikke saken i dette tilfellet... Typisk å skulle se ting så svart/hvitt.. Det må jo være min skyld liksom, at vi blir trakkasert av henne.. HI
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #7 Skrevet 26. januar 2010 Kjære Hi jeg som skrev over her med sjalu ste-mor... ikke rettet mot deg i det hele tatt..vet det finnes mange sjalu mødre også... Kan skjønne deg jeg,for jeg syns det er rett å slett rene galskapen ste-mor driver med her ...
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #8 Skrevet 26. januar 2010 hehehe.. og "stemor" her spydde i to dager etter en begivenhetsfeiring hvor vi måtte være sammen..... hahahaha.. "stemødre" er jammen meg ikke enkle dyr.... Og der er ALT rettet mot meg, selv om det er over 9 år siden jeg var med far til mine barn....... Fatter ikke idiotiet....... Dere får gå til retten. Da får dere enten hovedomsorgen, eller dere kan ordne det slik at biomor får dagbøter om hun saboterer samvær. Men det er lov enda å være drittsekk, selv ved levering og henting hihihihi....
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #9 Skrevet 26. januar 2010 Og stemor her sier rett ut foran barna at hun takler ikke synet på meg å barna får ikke lov å prate om meg hjemme hos pappa Hun måtte dra rett hjem å dusje i 1 time etter et felles møte ved levering:Pp
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #10 Skrevet 26. januar 2010 Hei HI, Har svart deg på forumet "mine, dine og våre barn".. Har sympati med deg.. :-) Kjære alle sammen: Noen biomødre er uutholdelige (på lik linje med at noen stemødre nok også er det) - med det er ikke det som er saken HER Vær forsiktige med å dømme folk før dere vet hele sannheten! Klem
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #11 Skrevet 26. januar 2010 Beklager, da misforsto jeg deg :-) Sånne situasjoner er veldig aldri lett, uavhengig av hvem som skaper konfliktene.. Hørtes slitsom ut, den stemoren din også ;-)
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #12 Skrevet 26. januar 2010 Oj, Hi. Du virker jo å være helt stø, eller........ Hilsen IKKE anonym over.
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #13 Skrevet 26. januar 2010 jeg har ikke dømt noen jeg uten at jeg vet hele sannheten her forteller pappen meg så si alt som foregår der hjemme og at jeg må tråkke pent i salaten slik at han ikke får problemer med sin samboer .... veldig dumt av han å "svart" male henne til meg da med hennes sjalusi ... Jeg skjønner HI og hennes frustrasjon jeg.. jeg har det på LIK linje med ste-mor ..Her tar det aldri slutt heller vettu..
Cat.68 Skrevet 26. januar 2010 #14 Skrevet 26. januar 2010 Hva er grunnen til disse utbruddene da. Det må jo være en grunn til at hun blir så provosert og sint. Det finnes mange drittsekker , men er vanskelig å ta noe parti i hele tatt når du ikke skriver et ord om hva som er bunnen for konfliktene. Hun liker deg ikke sier du, men vet du hvorfor, eller ihvertfall hva hun mener er hvorfor hun ikke liker deg og hvcorfor hun blir så sint på deg/dere..
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #15 Skrevet 26. januar 2010 hei hi... hvis du bruker vi... i forhold til at du og din samboer er sammen om dette her, og da imot barnets MAMMA..så forstår jeg godt at hun blir litt sinna... for barna hennes har igrunn ikke du noe med. Du sier du ikke fysisk var med.. men likevel... Kanskje ikke lurt å svare på innlegget ditt..
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #16 Skrevet 26. januar 2010 Jeg er ikke HI, men tror at misnøye med tilværelsen og dyp sjalusi helt klart kan skape raseriutbrudd og psykisk ustabillitet. Klart det er vanskelig at eksen bor sammen med ei ny dame.
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #17 Skrevet 26. januar 2010 Det er helt klart i ENKELTE tilfeller at det er vanskelig at eksen bor med en annen dame.. men hva om denne stemor ikke klarer å se på barna med glede for de minner henne alt for mye om fortiden til x\n og samboeren? Da er det galskap ut av egen dimensjon mener jeg
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #18 Skrevet 26. januar 2010 Helvete brøt løs med en gang jeg og samboeren ble sammen. Jeg fikk en sint telefon der hun skjelte meg ut.. Og derfra har det bare fortsatt i samme duren.. I en periode gikk hun stadig forbi jobben min og kikket på meg. Små skummelt.. Syns helt ærlig hun virker besatt... Og skulle fortelle deg hvorfor blir veldig vanskelig når jeg aldri har forstått det. Jeg tror rett og slett hun er gal og sykelig sjalu på det at jeg og samboeren har sammen. Nå venter vi barn sammen, og det har hvertfall drevet henne til VANVIDD.. Glad vi har hemmelig nummer for å si det sånn... Hele familien vår er helt opprørt over situasjonen, og de har i flere tilfeller måtte gripe inn og be henne la oss vær i fred.. Men uten nytte.. Til og med hennes familie har tatt "våres side" i visse situasjoner, og fortalt henne at hun går for langt. Og om ikke det sier noe så vet ikke jeg. For familier har vel som regel for vane å støtte sine egne, uansett..
Cat.68 Skrevet 26. januar 2010 #19 Skrevet 26. januar 2010 Ja det er klart det kan det, finnes mange ustabile typer. men ikke alle synes det er vanskelig at ekser skaffer seg nye damer. Derfor jeg lurte hva denne biomor legger til grunn for sitt misnøye og raseri. hva sa de på meklingen da? Hvis det er helt klart at det er biomor som er den som skaper all uro og broblematikk vil det vel egentlig være en ganske enkel sak å få deres vurdering ned på papir og søke om vårdnaden slik at barnet slipper å utsettes for dette. Men som oftest skal det 2 til for å skape krangel. Og som oftest er det 3 sanninger.
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #21 Skrevet 26. januar 2010 Ser at noen over her skriver at det kan være tungt at eksen din bor med en ny dame. Og da vil jeg bare si: Ja, det kan jeg godt forstå. Og i starten hadde jeg en viss forståelse, "tilga" henne oppførselen hennes, og prøvde å forstå at sånt er vanskelig. Det var jo også en del konflikter mellom min samboer og henne, og da foreslo jeg at de burde prate sammen. Men, nå har det pågått i flere år. Og langt utover normal sjalusi.. Det er som sagt et barn oppi alt det her. Og snart ett til.
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #22 Skrevet 26. januar 2010 Men du vet at Far er pliktig til at Mor og evt barn skal ha TLF nr ?? uansett hvor mye "trakasering" som er ..... Det samme om Far ikke er villig til å samarbeide med mor også.. Kommer man opp i retten og forteller at man ikke ønsker noe med Mor og gjøre osv kommer man ikke langt.. (nettopp vært i rettsak derfor jeg skriver det )
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #23 Skrevet 26. januar 2010 Min tolkning: Biomor virker svært sjalu, og sliter trolig spykisk som en følge av at du er sammen med hennes ex. Er det lenge siden bruddet? Vondt brudd? Har hun ingen ny? Hun bør skaffe seg en psykolog umiddelbart, for å få snakket ut om de vonde følelsene.. Ingen ting blir enklere når felles kommer - snarere tvert imot. Hilsen stemor som måtte ha psykologhjelp som følge av all trakasering, sabotering etc. fra biomor. Biomor oppfører seg fortsatt like dårlig mot oss, (jeg ble sammen med mannen min 7 år etter deres brudd), men nå takler jeg det mye bedre.. Klarer å ikke la det går like mye inn på meg som før.. Biomor ødela det meste av barselsperioden min sist - det skal jeg ikke la henne gjøre denne gangen :-)
Anonym bruker Skrevet 26. januar 2010 #24 Skrevet 26. januar 2010 Hadde det vært meg ville jeg vurdert å skaffe meg en leilighet like i nærheten, der jeg kunne vært i fred. Ihvertfall for en periode. Personer som denne "biomoren" kan være veldig plagsomme, og ikke kan dere slippe unna henne heller ettersom hun jo har barn sammen med samboeren din.
Cat.68 Skrevet 26. januar 2010 #25 Skrevet 26. januar 2010 Jamen hvis dere har vært til megling, snakket med barnevernet, og ringt politiet, så må da vel både hun og dere oppgitt en grunn til konflikten? Og hva sier hun at den er? Hvis det er så ille er det deres ansvar å ta grep for å få en slutt på dette. Begjær møten hos familjevernkontoret, slik at mor og far kan lære seg å samarbeide, og få opp konfliktene på dagsorden. Hvis mor ikke møter opp, og /eller motarbeider det dem blir enige om, så har dere en ganske sterk sak for å ta over ansvaret for barnet.Dette gjelder jo også hvis far ikke samarbeider, da går jo fordelen til henne.Og så lenge bør dere nok finne en annen arena for henting bringing av barnet slik at det ikke trigger konfliktene enda mer, siden det virker som det er deg hun blir sint på, er det kanskje lurt at du ikke er der da. Ofte ved slike konflikter ender det opp med at begge parter kjemper om å ha "rett", istedenfor å svelge kameler og finne løsninger som går halveien. Sier ikke at det er slik hos dere. Men brudd kan skape mye styggt hos eks partnere og det går oftest begge veier.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå