Anonym bruker Skrevet 14. januar 2010 #51 Skrevet 14. januar 2010 Jeg tror ikke du lurer på hva andre synes, du vil at alle skal skrive at du har rett. Men, det er det de færreste som mener:-)
Anonym bruker Skrevet 14. januar 2010 #53 Skrevet 14. januar 2010 Tips: Hvis du er så desperat etter gaver, så inviter alle til kakebesøk på bursdagen din. Da får du flere gaver, og kanskje du blir litt mindre bitter og fornærmet :-)
Anonym bruker Skrevet 14. januar 2010 #54 Skrevet 14. januar 2010 sjønner deg på en måte.. for jeg får like mye av svigers som samboer får, avåtil mer:) foreldrene mine også jir noe somn koster likt til meg å sambvoer om vi ikke får gave sammen da;) men noen er vel forskjellige, de tenker vel det er normalt at de jir barnet sitt mere..
Anonym bruker Skrevet 14. januar 2010 #55 Skrevet 14. januar 2010 Hi: Det er veldig rart ja, men nei, jeg har ikke spurt han hvorfor jeg ikke får gave, eller, jeg har ikke laget noe særlig styr ut av det. Tror jeg har nevnt det før da vi har diskutert gaver osv, og da har jeg sagt at jeg ikke fikk noe av dem, og han mener det virker rart, og unnskylder dem med at de sikkert har glemt det.. Men man glemmer ikke det fler år på rad, de husker jo å ringe for å gratulere meg! i starten tok jeg meg nært av det, siden alle andre rundt skulle få så fine gaver og jeg ingenting. Men nå har jeg begynt å slutte å bry meg så om det. Det er demmes problem, viser jo at de ikke tenker like langt forsåvidt. Og ikke bryr jeg meg så veldig siden jeg har en familie som gir meg veldig fine og koselige gaver til bursdager, så da setter jeg heller pris på det jeg får, enn å bruke tiid og krefter på dem. Men ja, det er veldig merkelig oppførsel forsåvidt. Iallefall så lenge jeg veit de liker meg veldig godt.
<3Lykkelig<3 Skrevet 15. januar 2010 #56 Skrevet 15. januar 2010 Jeg syns heller du HI er urimelig som mener at jo dyrere gavene jo mer gla er de i deg. Herregud, jeg syns at tanken bak gaven er viktigere enn hva pokker den er verdt! Blir helt matt av at det finnes så mange materialle mennesker som kun bryr seg om hvor mye gavene de får koster..
thea - M har gull i gulping Skrevet 15. januar 2010 #57 Skrevet 15. januar 2010 Helt ærlig synes jeg du virker en smule utakknemmelig. Jeg synes og trodde at det er normalt å gi mer til barna sine enn til svigerbarna, men det er min mening:) Jeg blir glad bare jeg får noe jeg. Jeg fikk tre bøker i julegave av svigermoren min. Ble helt satt ut da jeg hadde sagt at jeg ønsket meg første boka i Twilight serien og fikk nr 2 og nr 3. Ble utrolig glad:)
<3Lykkelig<3 Skrevet 15. januar 2010 #58 Skrevet 15. januar 2010 Så koselig! Jeg er singel så har ikke noe svigers, men dattera mi fikk en gave av mora til dama til pappa. Syns det var kjempe hyggelig at hun tenkte på jenta mi, var ikke dyre greiene, men gud så glad lillemor ble for den søte hjerte sekken sin
thea - M har gull i gulping Skrevet 15. januar 2010 #59 Skrevet 15. januar 2010 Helt enig her Lykkelig:) Det er jo tanken som teller. Si at jeg ønsket meg noe som kostet 1500 i julegave av mamma. Og kjæresten ønsket seg en joggebukse til feks 200 kr. Synes du det da er riktig at mamma skal kjøpe mye annet bare for at kjæresten min skal få gaver som tilsammen kostet 1500 kr? Jeg synes i hvertfall det blir helt teit. Og feil
thea - M har gull i gulping Skrevet 15. januar 2010 #60 Skrevet 15. januar 2010 Ja, det var kjempe hyggelig av henne:) Jula handler bare mer og mer om gaver. Og at ting skal koste det ene og det andre:) Jeg ga et bildet av datteren min, med ramme, til familien min og hans. Skikkelig søtt julebilde av henne. De fikk andre ting også, men min familie og foreldrene hans ble kjempe glad for bildet. Min familie ble faktisk mest glad for det innrammede bildet enn av resten av gavene de fikk. Bildet + rammen kostet ca 80 kr..
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #61 Skrevet 15. januar 2010 Hvordan vet du hva alt mulig koster?? Vi fikk hver vår gave fra svigers, men jeg aner ikke hvem de hadde brukt mest på... Og jeg bryr meg ikke om det. Jeg suntes at det er et positivt tegn at du ikke har noe mer enn det å bry deg om da, HI. Alt annet må jo rett og slett være perfekt når det er det du tenker på?
<3Lykkelig<3 Skrevet 15. januar 2010 #62 Skrevet 15. januar 2010 Ja ikke sant, jeg hater hvordan samfunnet har blitt!! Kjøp kjøp kjøp, bruk bruk bruk, kast kast kast. Driter i å tenke på miljøet gitt.... Mye bedre å gi gaver som betyr noe ja, mamma fikk en dobbel bilde ramme med håndavtrykk v gullet og bilde på andre siden Også fikk hun den cden til sissel og han andre Hun ble kjempe gla, vet hun hadde bare en veldig gammel julecd fra før, så syns det var på tide med ny. Det var det eneste hun fikk denne jula stakkars siden hun satt alene Men til neste år vil jeg og gullet feire jul og nyttår hos henne
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #63 Skrevet 15. januar 2010 ta en lite en prat om økonomien og forbruket deres med mannen din, du!
thea - M har gull i gulping Skrevet 15. januar 2010 #64 Skrevet 15. januar 2010 Det var jo en kjempe fin gave da:) Synes synd på moren din da. Får så utrolig vondt av de som sitter alene på juleaften.
<3Lykkelig<3 Skrevet 15. januar 2010 #65 Skrevet 15. januar 2010 Ja hun ble så glad Mhm likte det ikke selv, hun kunne vært hos ei venninne, men orket ikke reiseveien.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #66 Skrevet 15. januar 2010 Jeg får etter 10 år fremdeles ikke bursdagsgave av noen av mine skillte svigerforeldre. Mannen får av begge mine som også er skillte. Nå som jeg kjenner dem bedre driter jeg i det, de er bare sånne som ikke styrer så mye med sånnt. For folk som ikke kjenner dem kan noe av det de gjør virke som et tegn på at de ikke liker meg, men det vet jeg at de gjør.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #67 Skrevet 15. januar 2010 Som jeg har sagtb før så VET jeg hva det koster fordi det var snakk om penger!!!! Å jeg synst ikke at jeg fikk for lite penger og var missfornøyd med gaven! Hadde vørt mer enn fornøyd med en 200 lapp og jeg visst det var noenlunde det samme som han fikk! Hadde heller ikke reagert visst det var snakk om en margin på 200 kr men det dobbelte synst jeg er mye! Å det er ikke det at de ikke har råd til å gi alle like mye heller så da er det bare for å poengtere at sønnenne og døtrene og barnabarna får mest å det kunne de isåfall fint gjort med en 200 kr istedenfor det dobbelte synst jeg! Selv om jeg personlig ikke skjønner vitsen med å gjøre forskjell! hi
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #68 Skrevet 15. januar 2010 Du høres utakknemlig ut. Jeg får også "mindre" i gaver av svigers, og min samboer får mindre i gave av mine foreldre. Det skulle da bare mangle! Svigermor er rå på å finne gaver da, så uansett hva det koster så passer det meg midt i blinken hver gang!
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #69 Skrevet 15. januar 2010 Alle i vår fammilie gir mest til de de er i nærmest fammilie med. Jeg gir for eksempel mer til min søster enn til mine nieser og enda mindre til min svoger. Mine foreldre gir mest til min søster og meg, litt mindre til barnebarna og enda litt mindre til svigersønnene. Alle gavene er gjennomtenkt og jeg har aldri oppfattet det som noe rart. Fra min svigerfammilie får jeg sjeldent gaver. De er ikke flinke med sånt, men det er OK. Hyggelig når de husker meg med en liten ting eller en telefon, men ikke viktig.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #70 Skrevet 15. januar 2010 Jeg syns de som sier at det er utakknemmlig av Hi å ønske det likt ikke skjønner hva det dreier seg om. Klart at svigerforeldre ikke vil føle like mye for en svigerdatter som en ekte datter. Men det handler om at man blir en familie. Og det heter da svigerDATTER og svigerSØNN. Noen familier er veldig inkluderende og ser på partneren til barnet som en "datter" eller en "sønn" og dermed blir de behandlet likt i allefall gavemessig. Jeg følte meg mer inkludert i ex. svigerfamilien min enn det jeg gjør nå. Ikke bare pga gaver men alt tilsammen. Gaver er noe man skal være takknemmelig for uansett jamen de KAN også si veldig mye!
-------- Skrevet 15. januar 2010 #71 Skrevet 15. januar 2010 Jeg fikk da faktisk ikke noen bursdagsgave av mine svigerforeldre i fjor.. ) Men bryr meg lite om det - tror hun rett og slett glemte det, og ikke for å være slem. Så får vi se om det dukker opp noe i år.. ) Mine foreldre kjøper stort sett noe sammen til meg og min samboer, iallefall til jul - stort sett til bursdag også. Vi fikk en liten gave hver på bursdagen også fikk vi en fellesgave på sommeren.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #72 Skrevet 15. januar 2010 Vi har vært samboere i 12 år og har tre barn. I starten brukte jeg mye tid på bursdagsgaver,morsdagsgaver/farsdagsgaver og julegaver til de i svigerfamilien. Jeg satt timevis sammen med barna og ordnet gaver. Jeg får verken telefon eller gave til bursdager. Til jul får mannen mange personlige gaver til seg selv ( klær, sportsutstyr og penger). Barna får f.eks kinderegg og håndklær. Jeg får ingenting. Nå har jeg sluttet å bry meg om det, og lager heller ikke noe til dem sammen med barna. Mannen min synes det er "sårt" som han sier at det ikke står navnet mitt på lappene. Slik er det en del steder tror jeg.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #73 Skrevet 15. januar 2010 Blod og vann og alt dette here. Han er del av deres kjernefamilie, du er inngift, er vel ikke noe mer hokkus pokkus enn det. Mine foreldre gir mer til oss, enn til samboerene våre. Helt greit ingen sier noe på det.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #74 Skrevet 15. januar 2010 jeg reagerer ikke engang når søstra mi får bedre gave av mamma. faktiskt så fikk hun julegave for 1000kr i år og jeg ingenting. mamma hadde ikke råd. det synes jeg er helt grei så lenge jeg vet hva den personen føler for meg. av svigers har jeg aldri fått bursdagsgave. vi bor ikke i samme by da, men han får jo. de er ellers greie mot meg og det er jeg glad for.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2010 #75 Skrevet 15. januar 2010 Hjelpes anonym 09:47 for en dårlig svigerfamilie du har. De behandler jo deg som om du ikke eksisterer. Jeg hadde blitt veldig såret over noe slikt. Mannen din burde jo sagt fra til dem for lenge siden at han syns det er ufint av dem å oppføre seg slik.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå