Gå til innhold

Noen unge prøvere der ute?


Ida90

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er 19 år, og prøver :-)

Bor i Skedsmo, noen i nærheten?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er 22 og prøver :)

 

Har dere prøvd lenge?, vi er ferdige med første pp, venter på mens i skrivende stund. Skulle hatt den i disse dager :) Håper den holder seg borte i sann ca ni mnder til :P

Skrevet

Prøvd siden oktober :-) venter faktisk på mens jeg også :-) får håpe den ikke kommer, det hadde vært supert!

 

Lykke til :-)

Skrevet

Spennende :) Ja vi får krysse fingrer og tær ;)

 

Er kjæresten like gammel som deg? :)

 

Lykke til dere også!

Skrevet

Hei :) Jeg er 19 år å prøver, er i vår første pp vi også, venter mens 14 ca :) Får håpe den ikke kommer .. Men regner med jeg ikke har så stor flaks att den kommer på 1 pp

 

Er fra trondheim :)

 

Msn dere? send en pv melding da vell

Skrevet

hei så koselig å se at det ikke bare er meg som er ung og prøver, jeg venter på eggløsning, er også 19 (i mars)

meg og kjæresten har vært sammen i 3 år, bor i Bergen.

Er dere ferdig med utdanning?

hvor lenge har du og kjæresten vært sammen?

hvor er dere fra?

Skrevet

Kjempekoselig :)

 

Jeg har vært sammen med kjæresten i snart 5 år.

Han er ferdig utdannet og har fast jobb, er 23 (24 i år).

Jeg er halvvegs ferdig med sykepleieutdanning på høgskolen :) Hvordan ligger utdanningen an med dere? :)

 

Skrevet

Vi er ikke ferdig meg utdanning. Han har igjen 2 år på ingeniør skolen.

å jeg har nettopp startet på nytt igjen, etter 2 år med kokk, å 1 friår det jeg jobbet i barnehage.. Nå går jeg vg1 helse og sosial :)

 

Vi har vært sammen i litt over 2 år:)

Trondheim er plassen vi bor

Skrevet

Jeg er ung prøver, akkurat fykt 20 :) og er fra Trhheim.

Prøvere siden februar.

Vi har vært sammen i over 3 år :)

Skrevet

Kjekt at vi er så mange :)

Vi har kjøpt tester idag, men tørr ikke ta :P

Skrevet

Det er jo bare å hoppe i det, :D det går nok sikkert kjempe fint :D

Har dere begynt å ta folat? det har jo alltid blitt sagt at det skal være så bra for fosteret, men en venninne av meg som er gravid nå hadde fått beskjed om å la vær for det kunne skade barnet, men jeg har i allefall kjøpt det og begynt å ta det, jeg har ikke hørt om noen personelig som har fått noe følger av det.

Jeg har gårr frisør, men kom meg aldri i lære :P skulle ha begynt i fjord sommer men han som lovet meg læreplass utsetter når jeg skal begynne heletiden. (åpner ny salong) så her er jeg uten jobb. lurer på å begynne på skole igjen, annet enn det har jeg deltidsjobb som vekter på byn.

Hvordan er det med dere, bor dere i hus eller leilighet? bor alle sammen med kjæresten sin?

klør du også i fingrene etter å shoppe?

Hvordan blir det økonomiske hos dere? (jeg er kjempe bekymret for at vi ikke skal ha råd til leilighet, bil, mat og baby på en lønning da jeg ikke har nok jobb til å få permisjons penger)

Og er dere redd for hvordan kroppen vil se ut etter graviditeten?

Skrevet

Hehe ja jeg vet, burde egentlig gjøre det. Men tror jeg venter til helgen :)

Jeg har tatt folat en stund, samt vitaminer og omega3 (LIFELINE, gravid).

Åh, kjedelig av han da. Kan du ikke finne en annen lærlingplass? :)

Vi har bodd sammen i fire år, nå har vi akkurat flyttet inn i nytt hus :)

Økonomisk kommer vi til å klare oss bra, han har god lønn og jeg får stipend og lån (bruker bare det som blir omgjort til stipend så jeg kommer ikke til å ha noe studielån når jeg er ferdig med skolen).

Redd for å se ut hvordan kroppen blir, nja.. kanskje.. men jeg vet at det kan gjøres noe med. Bare viljestyrken er der ;)

Skrevet

ok ja jeg kjøpte complete sin omega3 og folat, hun på apoteke som ambefalte, en jeg tenker at jeg begynner på den lifeline`n jeg også når disse er tom. det med læreplassen har liksom dotte helt vekk, husker jo nesten ingenting fra skolen lenger så nå er det liksom bare sånn klipp på venner og familie det går i.

Jeg er livredd for at magen min skal bli et eneste stort pølseskinn, som de fleste jenter vil jo også jeg har babie kroppen:P haha vi ser på tomter,leiligheter og gamle hus, kan likeså godt batle 7000 i lån som i leie tenker jeg da.

Skrevet

Åkej, det er litt kjedelig da.. håper det ordner seg med jobb for deg :)

 

Hehe, det kan man jo risikere. Viktig å spise sunt og å bevege seg iallefall :)

 

Ja det er helt sant. Dersom man leier leilighet så ser man aldri igjen de pengene man betaler.

 

Hvordan ble kjæresten klar da? Mye masing? Jeg måtte mase en del ;) Hehe! Men nå er han helt giret selv :D

Skrevet

hehe, nei det varfaktisk han om var klar, han som maste, jeg har liksom ikke vært klar, jeg har liksom at lyst å oppleve litt mer, han litt fler "forhold" og erfaringer før jeg var klar, men nå har jeg gidd etter. hehe derfor så mange spørsmål. hvordan vet du at du gjør det rette? er du sikker på at dere kommer til å være for alltid?

Skrevet

Oj, det var litt uvanlig. At det var han som ble klar først :) Men kjekt da :o)

 

Vi føler at vi gjør det rette fordi vi har det veldig godt sammen, er på stadiet i livet hvor begge ønsker dette (sammen), vi elsker jo hverandre og ser ikke for oss å være sammen med andre. Vi har pratet og reflektert mye rundt dette og komt frem til at vi er klare for å skape et nytt liv. Åså har vi klart det vi føler er viktig for oss: et godt hjem, bil, jobb, jeg har ikke mye igjen av utdanningen (det optimale hadde nok vært at jeg var ferdig og hadde jobbet minst et halvt år først), mye kjærlighet å gi, mennesker rundt oss som støtter avgjørelsen, grei økonomi :) Ting som er viktige for oss iallefall, andre mennesker setter kanskje andre ting høyere evt at noe ikke er like viktig for dem som for oss.

 

I bunn og grunn føler vi oss vel klare for ansvaret, og vi vet at det ikke bare er kos og morro. Søvnløse netter, bekymringer osv er utfordringer man må ta etterhvert. Iallefall ikke før de kommer :)

 

Sikker på om vi kommer til å være for alltid? KAN man være sikker på det? .. Men slik ting ser ut nå så tror jeg det ja, og vi har gode forbilder i foreldrene våre :) Et godt grunnlag med gode verdier. Selvfølgelig er ikke alle dager solskinnsdager, men hvilket forhold er det? Men man lærer så lenge man lever og vi utvikler oss sammen :)

 

Dere da? :)

Skrevet

så bra:D det virker som dere har tenkt veldig nøye igjennom alt.

Vel, mamma å de har leilighet under huset som vi mest sansynelig kommer til å bo i det første året. vi holder på medd litt utskillings papirer av tomt å hus. men det kan jo ta år å få i orden, Ellers så er han ferdig i Lære til sommeren, men etter det skal han jobbe som vanelig og ta kurs på kvelden for å videre utdanne seg så jeg blir mye alene.

grunnen til at vi har bestemt at vi er klar er at de to nærmeste venne pårene våre har nå fått barn, å vi er veldig missunnelig, vi har vært sammen lenge og er klar for en forandring, og dette blir en stor en. men vi er ikke typen som går så mye ut, eller drikker så ofte.

og er veldig hus kjær og bil og masse kjærlig familie det har vi også. jeg har jo 5 søsken blandt de bare en bror og han er yngst så her er det mange glade tanter :D men selvfølgelig er jeg redd med det økonomiske, men sliter vi så går vi på middags besøk :P

Skrevet

har du bestemt deg for om du vil amme? jeg vl vel egentlig det, for jeg tror det gjør båndet sterkere mellom mor og baby og at caloriene smelter vekk. men jeg kan ikke se for meg at noen baby skal suge på min pupp:S haha det virker så ekkelt :P

Skrevet

Jeg bor i skedsmo, men prøver ikke.

Lykke til :)

Skrevet

Ja jeg vil jo amme, men det er ikke en selvgølge at alle får til :) Er ikke sikkert ungen vil engang.. Håper iallefall det, og tror som deg at det knytter spesielle bånd :)

 

Skrevet
:) husk å oppdatere oss om hva testene sier i helgen da. er så spent på om dere har fått det til :) hvor er du fra btw?
Skrevet

Ja skal oppdatere dere om resultatet :) Nå er det en mnd +1 dag siden jeg hadde mens sist, men har ofte hatt lange sykluser så tørr ikke håpe for mye. Også vet jeg at dersom det blir negativ test så blir jeg mega skuffet :)

 

Fra møre og romsdal

Skrevet

ja det er farlig å tro. jeg har kjent den på kroppen jeg også.

men jeg krysser fingrene for deg. hvilket stjernetegn er du?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...