Gå til innhold

Sliter med pessimistisk innstilling til det hele:-)


Anbefalte innlegg

Beklager for dette negative innlegget, men må bare få det ut.

 

Jeg hadde planer om å ikke la alt være sånn på vent lenger pga prøverør, i det nye året. Skulle også oppi det hele, legge noen videre planer, hvisomattedersomatte ting ikke skulle gå bra med det første.

 

Så starter jeg da det nye året med å være hjemme fra jobb pga forkjølelse. Litt ekstra tenketid, og da slår det meg: de siste dagers grublerier har gjort at jeg akkurat nå sittter med den troen om at jeg faktisk aldri kan bli gravid. Og hvis det stemmer, hva er da vitsen med å forsette med prøverør. Kommer ikke til å avbryte prosessen nå, men optimismen ligger godt nedgravd. Sukk;-(

 

Håper på bedre tider når formen er bedre, hysteroskopien er overstått, osv..

 

 

Fortsetter under...

Jeg tror det der er helt normalt jeg.

Altså det å være pessimistisk innimellom. Hvorfor gidde alt dette når det ikke går allikevell..osv osv.

 

Jeg har det iallefall sånn innimellom. Men så tar jeg meg sammen. ^Å tenker att, farsken ta..dette SKAL vi greie.

 

 

Pga psykiske plager,,så får vi ikke ha fosterbarn,,,tvilsomt vi får adoptere. Så dette er eneste muligheten for oss.

Kan nok ikke si att dette gjør saken no bedre akkurat.:/

 

 

Men du må prøve å se positivt på det. Gjør som meg. Les innleggene på denne siden. MASSE folk greier det jo.

De kan slite i flere år,,men til slutt sitter det...å man får sitt MYE etterlengtede barn.

 

Sikkert ekstra ille når du er syk i tillegg. Når var det du skulle på hysteroskopi? 11,14?....Husker du skrev om det her en gang.

 

Masse lykke te iallefall. Skal tenke på deg jeg. Å bare å lufte tankene dine her ja,,,,,vi er nok flere som har d likens.

Tusen takk for svar. Det varmer. Er den 14. jeg skal inn til hysteroskopi, ja. Skal til refleksolog på ons denne uken. Får se om hun kan bidra med litt hjelp, også;-)

 

Masse lykke til til dere også Pia. Får jo virkelig håpe at dere er av de som får det til. Flott innstilling du har, med at dere skal klare det. Deilig å ha den følelsen:-)

Vi var oppover på første prøvei sommer.. etter spray i 2 måneder, sprøyter i 3 uker og en haug med timer hos legen på st.olav så fikk vi vite at jeg hadde ingen eggeposer,, og sjansen var veldig liten for at jeg kom til å ha eggeposer neste gang. 3 måneder senere var det på´n igjen og da var det helt motsatr av første gangen. det ble hentet ut 22 egg, 16 overlevde og 12 ble befruktet.. er nå 18 uker på vei, og har 11 på frys i trondheim..

 

 

legen sa rett ut til meg at ´sjansene for å bli gravid var så minimale at de skjønte meg godt hvis vi avbrøt behandlingen.. men det skulle mer til for at jeg ikke skulle satse på drømmen min.. og av alle ting så ble jeg gravid på første innsetting..

 

Jeg er sykt glad for at jeg ikke ga opp... så jeg råder ingen til å gi opp.. :) :)

 

 

Masse lykke til: :)

Pia: En refleksolog jobber med soner på kroppen, og retter blant annet opp i unaturlige sykluser, som følge av p-pillebruk. Det er mye det jeg håper at hun kan gjøre for meg.

 

Så flott at det ordnet seg for deg, maya:-D Jeg er mer eller mindre overbevist om at jeg ikke kan bli gravid så lenge de ikke finner at av blødningene mine i lutealfasen. Etter x antall år, har de enda ikke funnet ut av noe, og problemet har bare økt etter at jeg startet med prøverør. Håper jeg er like heldig som deg, at det plutselig snur;-)

Annonse

Forstår godt hvordan du har det...sliter selv om dagen for å spise skikkelig...gidder liksom ikke å gjøre noe for tror alt håp er ute...

 

Synes det er vondt og vanskelig...men vil likevel ikke gi opp...(9 forsøket nå...)

 

Tøfft og har lite positivt å komme med...det er vel bare slik dette er innimellom?

 

Klem til deg!

Godt å høre fra deg igjen, nurket, selvom du virker like oppgitt som meg akkurat nå. Du pleier å ha så mye fint å komme med ellers, og nå er det en stund siden jeg har sett noe til deg her.

Ting blir jo satt i andre perspektiv når man hører fra andre, og jeg synes vel egentlig ikke at jeg har noen grunn til å klage, når jeg leser det du skriver. Håper virkelig at dere får det til nå. Vi har bare vært igjennom 2 forsøk. Det er vel disse blødningene som gjør at jeg blir så fortvilet. Ser ingen ende på å finne årsak og behandling for dette, og tror ikke jeg kan bli gravid før det blir gjort. Så det blir spennende å se når jeg er klar for fryseforsøk. Har ikke lyst til å sette igjang og kaste bort forsøk, før blødningene er under "kontroll".

Er dere igang nå, nurket? Frys eller fersk? Måtte 2010 gi oss positive tester!!!

Hei...takk for gode ord...har vært uten nett i julen...men er her nå... :-)

 

Går på Nuvaring, men har hatt blødning over to uker nå...forstår ingenting og ikke legen heller tror jeg...derfor er jeg litt nede nå...blir så utrolig lei av alle disse hindrene...

 

Håper på et forsøk i februar...men veit da søtten akkurat nå...

 

Blir så lei meg når ting går skeis...

 

Hva slags blødning hadde du?

 

Fint å være her litt igjen.... :-)

Så du har skrevet et innlegg ang blødning og p-ring. Kan ikke hjelpe deg med akkurat det med p-ringen, for det har jeg ingen erfaring med. Blødninger, derimot, vet jeg noe om, dessverre;-(

 

Jeg pleier å spotte fra rundt el-tid, og fram til mens (dvs. tot ca 3 uker hver mnd med blødning). Ble lettet da jeg skulle starte med prøverør, da jeg fikk beskjed om at progesterontilskuddet skulle gjøre at det stoppet. Men den gang ei. Har blitt verre. Spottingene har nå gått over til mer frisk blødning. Det skal sies at jeg har en rift på livmorhalsen, som jeg også blør fra, men det er nok ikke bare det. Riften kan nok også ha blitt større etter all crinonesettingen.

 

Men: for noen år tilbake, skulle jeg forsøke å bytte ut p-pillen med p-plaster, for å se om det kunne ha noen effekt på blødningen. Det ga motsatt effekt. Tenkte på det da jeg leste innlegget ditt. Kanskje det samme som har skjedd med deg da du har startet med p-ring?? Jeg fikk ingen forklaring på dette, den gangen heller. Måtte bare slutte med plasteret, og gå tilbake på pilla, og mine "vanlige" spottinger;-)

Merkeleg...

I dag fosser det...og jeg skulle ikke blø pga endo,etriosen...hxxxxxxx

 

Nå er jeg forbanna!!!!

 

Og litt lei meg...fikk ikke tak i legen i dag heller...

 

Snufs...merkelig med slik blødning hos deg og? Ingen forklaring?

 

Sukk

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...