Anonym bruker Skrevet 3. januar 2010 #1 Skrevet 3. januar 2010 Lillegutt på 10 uker har det fryktelig travelt når han spiser. Han ammer i 1, max 2, minutter under måltidene. Det eneste måltidet han spiser ordentlig er når han skal legges for kvelden. Jeg kan ikke skjønne at han får i seg nok mat etter så kort tid. Har prøvd å variere ammestillingene, men ser ikke ut til å ha noen effekt. Virker som han spiser til han ikke føler seg sulten lenger, så "gidder" han ikke mere. Noen som har vært borti lignende? Trodde disse småttisene selv ville få i seg nok mat jeg, syns det er en utrolig frustrerende situasjon, og har mest lyst til å gi opp hele ammingen. Det er nå bare stress og jobb og lite kos. :-(
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2010 #3 Skrevet 4. januar 2010 Han snur seg rundt og smiler når han ikke vil spise mere. Men han er en urolig gutt, og har vært det hele tiden. Han er en stor gutt, så kan ikke skjønne at han får i seg nok mat når han er ferdig med å spise så raskt. Han har forresten holdt på med det noen uker nå, men tidligere hadde han noen måltider innimellom som gikk bra.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2010 #4 Skrevet 4. januar 2010 Har du veid han så du ser at han legger på seg? For er vektøkning bra er det jo tydelig at han får i seg nok på kort tid. Jeg gikk å veide å fant ut at tulla mi ikke fikk nok av meg. Der var problemet at hu sovna til puppen hele tiden.
Nory Skrevet 4. januar 2010 #5 Skrevet 4. januar 2010 Jeg tenker det samme, om han legger på seg ok så er det jo i orden. Noen barn suger tomt fortere enn andre men 1 og 2 min var jo veldig raskt da.... Har du prøvd å pumpe etter måltidet for å se om det er tomt? Og hvor lang tid går det mellom hvert måltid? Veldig synd å slutte amming nå som du er så godt i gang. Hva med å pumpe et par måltider hvor du vet han vil være vanskelig for å redusere stresset for deg??
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2010 #6 Skrevet 7. januar 2010 Var og veide han i dag, og kurven har flata ut. Veide han i jula, og da veide han omtrent det samme som nå, så for meg virker det som han får i seg for lite mat. :-( Jeg har ikke prøvd å pumpe, da jeg ikke fikk det til sistgang. Men jeg får enkelt klemt ut litt melk, så det er jo ikke tomt. Det går ca. 2 timer mellom hvert måltid. Har prøvd å la det gå lenger tid også, men det har ingen effekt. Han spiser ofte på natta da, da kan det bare gå 1 time mellom hver gang jeg må fram med puppen. Men han vil jo ikke ha mere, begynner å gråte hvis jeg legger han til igjen. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå