nea80 Skrevet 27. desember 2009 #1 Skrevet 27. desember 2009 Snuppa har i det siste blitt rød/sår i hudfoldene på lårene, albuene og under armene. Jeg er er nøye med tørking, men vet ikke om hun kanskje kan bli mer klam nå som det er kaldt og hun har på mer klær. Når hun skulle bade i dag ble hun helt hysterisk, jeg lurer på om det kan være svie i "sårene".. Noen tips for å unngå/lindre dette? Jeg ser at noen bruker potetmel/talkum, mens andre smører med zink eller annen type salve. Hva bruker DU og hvorfor?
LINDA*** Skrevet 27. desember 2009 #2 Skrevet 27. desember 2009 Bruker Talkum fra apoteket (veit ik om de har det noen andre steder...). Funker som bare det. Bruker det både i nakken og på stumpen Eneste som holder "såret" tørt og luktfritt
Nøtt Skrevet 27. desember 2009 #3 Skrevet 27. desember 2009 Potetmel for å forebygge og Inotyol når hun allerede er blitt sår. Som regel er hun bedre dagen etter. :-)
Soljentene:) Skrevet 27. desember 2009 #4 Skrevet 27. desember 2009 Snuppa mi har atopisk eksem. Hun har for tiden bare små utbrudd, men pga dette blir hun ofte veldig lett sår i hudfoldene. Vi har hele tiden brukt Locobase Repair, spesielt på disse områdene. Vi fikk anbefalt av HS og lege, samt apotek, å bruke denne kremen, for den er så fet. Vet ikke om dette er den rette løsningen for deg, men det kan jo være verdt et forsøk:)
*tullemor* Skrevet 27. desember 2009 #5 Skrevet 27. desember 2009 Vi bruker Magic Stick som man får kjøpt hos bleieboden. Det er riktignok en salve som brukes mot bleieutslett, men vi har også brukt den under haka til lillegull når hun har begynt å bli sår. Vi har veldig god erfaring med denne, da det røde blir borte dagen etter Dessuten består salven av naturlige og økologiske ingredienser, og den inneholder ingen skadelige stoffer. Og det er jo bare positivt http://www.bleieboden.no/productdetails.php?product=261
MissStine Skrevet 28. desember 2009 #6 Skrevet 28. desember 2009 Jeg bruker Babyline Babypudder på snuppa mi, og det funker kjempebra. Får kjøpt det på apoteket!
MathildeC Skrevet 28. desember 2009 #7 Skrevet 28. desember 2009 Som regel sinksalve, men her om dagen var det skikkelig ille og væskende. Da brukte vi en spesial salve fra apoteket som sa på tuben at den var helt spesifikt mot bleieutslett og væskende utslett. Da var det bedre på en to tre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå