Gjest Skrevet 18. desember 2009 #1 Skrevet 18. desember 2009 Det hender du blir lei, fordi jeg er så liten. Jeg setter merker alle steder og gjør deg ganske sliten. men hver dag blir jeg større. Ja en dag blir jeg stor og alle mine avtrykk blir svake spor. Her er mitt avtrykk, så du kan huske å forstå. Hvor søte hender jeg hadde den gangen de var små. Jeg blei så rørt når jeg leste det .Det er jo sant det som står der,og hvor uskyldige disse små er. Tenker på alle disse som blir behandlet så styggt av sine foreldre,når jeg leser diktet.
Anonym bruker Skrevet 18. desember 2009 #2 Skrevet 18. desember 2009 Jeg fikk samme dikt fint innrammet fra barnehagen, men håndavtrykkene til mini på i fjor, nydelig, henger på veggen, og jeg ser ofte på det:)
Gjest Skrevet 18. desember 2009 #3 Skrevet 18. desember 2009 Fikk det for 3 dager siden og leser det ofte ,skal ramme det inn å ha på veggen :-))
sånn ca Skrevet 18. desember 2009 #4 Skrevet 18. desember 2009 Jeg gråt jeg når jeg leste dikte for første gang.. Det er så vakkert. Tenk så fort de vokser opp, jeg vet liksom ikke åssen jeg skal klare å nyte den tiden her mest mulig (det er nesten så jeg får litt panikk, når jeg tenker på at jeg kanskje ikke får oppleve den tiden her igjen). Samtidig som jeg også tenker på barn som behandlet styggt som du sier YOLI.. Nei det diktet er kjempe nydelig, men det gir en del ettertanke også
Gjest Skrevet 18. desember 2009 #5 Skrevet 18. desember 2009 Ja det er det og så ser du på barnet ditt ,og tenker tenk at mennesker er så grusomme mot disse små uskyldige meneskene,som ikke kan forsvare seg en gang. Jeg har en på 20 år som ikke har hatt en god oppvekst,pga sin far.Og første jeg tenkte på var han ,begynte å gråte jeg.
Anonym bruker Skrevet 18. desember 2009 #6 Skrevet 18. desember 2009 Har dere åpna julegavene litt for tidlig....?!
Gjest Skrevet 18. desember 2009 #7 Skrevet 18. desember 2009 JAAA ups avslørt min datter maste og jeg sa ok ,men jeg lot meg ikke mase på lenge .Ikke pent ,men verre enn unga jeg da. Men de andre får ligge i fred,åpna bare den ene :-)
sånn ca Skrevet 18. desember 2009 #8 Skrevet 18. desember 2009 Ja jeg leste det til mamma også, og hun også begynte å gråte. Jeg trur dikte trykker litt ekstra på følelsene og skyldfølelsen er kanskje den sterkeste følelsen hos en mor. Men man skal også tenke på at barn er utrolig sterke, og hvis vi gjør alt vi kan for dem så vil de aller fleste vokse opp å bli lykkelige. Det var som mamma sa til meg, at hun er veldig lei seg for at livet ikke ble som hun ønsket. Men jeg mener jo at jeg er en av de heldige som hadde foreldre som prøvde å gjøre sitt aller beste for oss:) Men så er det også så alt for mange barn som ikke har foreldre som bryr seg, jeg skulle så virkelig ønske at jeg kunne bare hente dem hjem til meg, eller "redde" dem på noen måte. Jeg syns det er rart at noen i det heletatt kan tenke tanken på å skade noe så lite og uskyldig. jeg skjønner rett og slett ikke hvorfor det er mulig:S
Miss Foster Skrevet 18. desember 2009 #9 Skrevet 18. desember 2009 hmmmm - jeg fikk det også for 3-4 dager siden. Har vi barn i samme barnehage Yoli? ) Men det er et nydelig dikt ihvertfall.
Gjest Skrevet 18. desember 2009 #10 Skrevet 18. desember 2009 kansje jeg bor i Indre Østfold :-) du da?
It's all about me Skrevet 19. desember 2009 #12 Skrevet 19. desember 2009 Jeg er vanligvis en dikt-hater, synes det er noe ordentlig tull. Men dette fikk vi også i gave fra bernehagen ifjor sammen med avtrykket hans. Har det rammet inn på veggen og må stadig stoppe og lese det fordi det er så fint......og sant. Dette er vel det eneste diktet jeg noen sinne har likt.
Anonym bruker Skrevet 19. desember 2009 #13 Skrevet 19. desember 2009 Ååå..det var så fint og søtt:) Måtte felle en tåre her jeg sitter, høygravid med vårt tredje barn, tåler ikke så mye da:) Tiden flyr som vinden, min eldste er tenåring om et par år, og det er helt absurd for meg å tenke på...!
Anonym bruker Skrevet 19. desember 2009 #14 Skrevet 19. desember 2009 Skiptvet eller YOLI??? Tipper Finlandsskogen barnehage????? Er en kjempe flott gave, har aldri selv fått dette til mine barn. Men er det en gave jeg virkelig ønsker er det en slik en:)
Mamma til*2 jenter* Skrevet 19. desember 2009 #15 Skrevet 19. desember 2009 Her er et dikt til kommende foreldre: Hei mamma.. Ville bare si at jeg er her. Kjenner du at jeg sparker litt i deg? Håper det ikke gjør vondt, jeg vil bare gi beskjed om at alt er bra her inne...Av og til glemmer jeg meg ut, å sparker deg kanskje ikke på en stund. Da er det bra at du dytter litt i meg så jeg får si i fra at alt er fint. Jeg skal ikke sparke deg mer når jeg kommer ut, mamma, jeg lover!Unnskyld for at jeg gjorde sånn at du ble kvalm, mamma... Jeg gjorde det ikke med vilje.. Skulle ønske jeg kunne trøstet deg når du kastet opp og var dårlig. Jeg er gla for at det endelig er over.Jeg er også veldig lei meg for at bekkenet ditt gjør vondt, mamma... men jeg må jo ut, og det er ikke plass til at jeg skal komme meg gjennom. Jeg syns det er dumt at du blir trøtt og sliten av å ha meg inni magen, men jeg har ikke så mye energi, mamma, så da må jeg låne litt av din, og det er ganske slitsomt å bli til en baby skal jeg si deg.Jeg tror at jeg får den beste mammaen i hele verden.. En mamma som går gjennom 9 måneder med vondter bare for min skyld. Og som i tillegg sier at hun gleder seg så masse. For jeg har hørt at du og pappa snakker om meg, og at dere allerede er glad i meg og gleder dere til å treffe meg.Jeg er så glad for at du har pappa... Snille pappaen min som trøster deg når du gråter uten å helt vite hvorfor. Hjelper det viss jeg kiler deg litt?? Blir du glad da? For jeg hører at du plutselig begynner å le litt når jeg beveger meg...Vi må være flinke å hjelpe hverandre gjennom fødselen, for jeg tror det kommer til å være ganske vondt for begge. Men så når vi får se hverandre å ligge tett inntil hverandre så blir alt bare bra igjen!! Vi har noe å se frem til du og jeg, mamma...
Mammas lille venn heter Liam Skrevet 19. desember 2009 #16 Skrevet 19. desember 2009 Det er kjempe fint. Laget det selv med barna for mange år siden, men siste verset er ikke helt likt. Her er mitt lille avtrykk så du kan huske på hvor søte mine hender var den gangen de var små! Skrevet med sort, databarneskrift på sølvpapir og sort håndavtrykk, rammet inn med tykk sort ramme.
Anonym bruker Skrevet 19. desember 2009 #17 Skrevet 19. desember 2009 Ja i skiptvet ja,du og da ? :-)
Anonym bruker Skrevet 19. desember 2009 #18 Skrevet 19. desember 2009 Har fått dette av begge mine, i to forskjellige barnehager i to forskjellige byer, så tror det er ganske vanlig å gi. Ble helt rørt da jeg fikk det - spesielt første gangen. I den siste barnehagen hadde de også bilde av ungen, men de har valgt et bilde der han overhodet ikke ligner seg selv (et skikkelig uheldig bilde i mine øyne), og det ødela litt. Finerer med bare handavtrykk og dikt, synes nå jeg!
Anonym bruker Skrevet 19. desember 2009 #19 Skrevet 19. desember 2009 Ja fra Skiptvet her også En flott Julegave, skulle ønske jeg hadde sånn av mine egne barn. Kanskje jeg skal lage det selv:)
Gjest Skrevet 20. desember 2009 #20 Skrevet 20. desember 2009 Ja kan jo la den lille klaske lankene sine på arket skrive diktet og legge på kontakt papir :-) Hvor har du ditt barn da?
Gjest Skrevet 20. desember 2009 #21 Skrevet 20. desember 2009 Så nydelig dikt detta var:-) Får tårer i øynene av dette også jeg :-) sånne dikt rører liksom noe spesiellt inni oss mødre tror jeg ..
Anonym bruker Skrevet 20. desember 2009 #22 Skrevet 20. desember 2009 Klassiker, den har alle dagmammer/barnehager har brukt i flere tiår.
Anonym bruker Skrevet 20. desember 2009 #23 Skrevet 20. desember 2009 Herregud, har dere ikke sett det diktet før?? Følg med a! Jeg har aldri hatt bhg-barn, men det diktet kan jeg utenat
Anonym bruker Skrevet 20. desember 2009 #24 Skrevet 20. desember 2009 Veldig fint dikt ja, men "dessverre"(?) så er det nok alle med barenhagebarn som har disse hengendes i huset ett eller anna sted;P Har sett dem siden jeg gikk på barnehagen, og jeg er 28 år*kniiis*. Bor på Sunnmøre;)Har forresten to stk hengendes i stua e me:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå