Gå til innhold

Tar dere vare på gamle julekort, konfirmasjons/ bryllups- takkekort osv osv?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Driver og rydder litt i papirene våre nå- det er MYE skrot og maaange gamle kort av ulikt slag... Men hva gjør man med sånt no egentlig? Kaster eller tar vare på? Ligge og støve ned i en skuff er vel uansett ikke så veldig verdig kanskje..

Fortsetter under...

Skrevet

Jeg legger alle kort og slikt i egne esker jeg, syns det er fint å ta vare på :)

Skrevet

hmm..ja, det synes jo egentlig jeg også, men er jo så mye... og har jo ikke sett på dem på flere år nå, men kanskje, kanskje en dag- nærmere pensjonsalder:p

 

Er jo synd å bare kaste dem også..

Gjest Mammamoms
Skrevet

Jeg har en halvstor bunke med sånne diverse kort. Synes det er fint å samle på, og koselig å sette seg ned en sjelden gang å titte gjennom:)

Skrevet

Jeg tar vare på kjærlighetsbrev og noen kort ol, men detaller meste går i søppla rett etter at høytiden er over.

Skrevet

Veldig få. De har jo bildene selv:)

Annonse

Skrevet

Jeg har aldri kastet et eneste kort eller brev. De ligger i en stor pappeske fra Ikea. Nå får jeg ikke så mye i brevform lenger, så det blir mest kort, og det er vel ikke så spennende som gamle brev.

Men jeg sparer på gamle eposter også, jeg!

Skrevet

Det er forresten gøy å se på veldig gamle kort fra en par-tre generasjoner tilbake. Man kan lære mye av det! Så jeg sparer vel mest for fremtidige generasjoner, mer enn for meg selv. Men en gang leser jeg vel gjennom det, jeg også.

Skrevet

Vi tar vare paa alt med bilder paa :) Vi henger dem opp paa veggen i trappa, The Wall of family n' friends .

 

Er kjempe koselig.

Skrevet

Alle kort med bilder havnet i mitt og gubbens fotoalbum. Julekortene ungene får i sitt navn havner i deres album, om det er bilde eller ei. Takkekort osv kommer i album.

Resten av kortene blir kastet om det ikke er fine kort, om ikke jeg husker å levere de til mamma. Mamma sparer på alle kort i en eske. Hun bruker forsiden til ulike ting. Til å lime på fyrstikkesker, laminere og lage pakkelapper, eller helst andre ting. Kunne igrunn tenkt å gjøre det selv, men jeg har ikke så stor plass at jeg kan, så jeg år heller gå til mamma om jeg trenger noen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...