Håpefull38 Skrevet 4. desember 2009 #1 Skrevet 4. desember 2009 Var til scanning i kveld. Den største follikelen var 19mm, så jeg fikk time på CFC sønd kl 12:-) Skulle til legen å få satt eggløsningssprøyta nå kl 24, men så måtte han følge pasient til sykehuset, så det blir ikke før 01! Jeg som må tidlig av gårde i morgen. Har 2 netter i Køben, og gleder meg til å vandre rundt på Tivoli å komme i litt julestemning! Andre som skal nedover nå? Satser på tidenes julegave nå:-)
Gitte ♥tvillingmamma♥ Skrevet 5. desember 2009 #3 Skrevet 5. desember 2009 Hvorfor setter du ikke eggløsningssprøyta selv ???? det er da ikke nødvendig å dra til lege for å få satt den.. Uansett - god tur og lykke til :-)
Endelig gravid igjen*klarforny Skrevet 5. desember 2009 #4 Skrevet 5. desember 2009 Ha en flott tur i København og Tivoli, og lykke, lykke til med insemineringen <3
Sofia 40 Skrevet 5. desember 2009 #5 Skrevet 5. desember 2009 Ønsker deg lykke til! Det skal være veldig koselig i Tivoli nå med julemarkedet:-)
Håpefull38 Skrevet 8. desember 2009 Forfatter #6 Skrevet 8. desember 2009 Tusen takk alle sammen:-) Hadde det kjempekoslig i København:-) Gitte: gynekologen mener eggløsningssprøyta(pregnyl) bør settes av en lege da den helst skal settes i muskelen i baken. Fikk beskjed at hvis jeg måtte sette den selv, så skulle jeg sette den i muskelen i låret. Greit å få en lege til å gjøre det. Så han sleit med å få knekt av toppen på beholderne. Måtte file og ta skikkelig i før han fikk den av. Har også hørt at noen har skjært seg og det har blitt glassbrått oppi beholderen.
mamman&prinsessene Skrevet 8. desember 2009 #7 Skrevet 8. desember 2009 Jepps, ikke ble det bare glass i beholderen men jeg kuttet meg og blødde, det var no skikkelig søl :-/ Har gått over til Ovitrelle, litt dyrere men da får jeg en ferdig sprøyte som jeg kan sette uten å måtte mikse og trikse. Håper forøvrig det var full klaff for deg i Køben den 4. :-)
Gitte ♥tvillingmamma♥ Skrevet 9. desember 2009 #8 Skrevet 9. desember 2009 Så bra at turen gikk fint, krysser fingrene for at den bærer frukter :-) Må si han gynekologen høres litt amatør ut..hi-hi. På IVF-klinikken hvor jeg gikk (Hausken) var det standard at en satte pregnyl selv, og den ble satt subcutant dvs rett under huden , på mageskinnet. Men den kan også settes intramuskulært slik som hos deg- men det er jo bare å gjøre ting unødvendig vanskelig. Men jeg forstår veldig godt at det føles sikrere å få legen til å gjøre det, spesielt hvis en er uvant m sprøyter. - Jeg er vant med både å knekke ampuller, blande og sette sprøyter fra yrket mitt. Lykke lykke til håpefull !!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå