Sneglemamma med nr. 2 i magen Skrevet 1. desember 2009 #1 Skrevet 1. desember 2009 For tre år siden ble jeg gravid med en gang etter p-pilleslutt, og jammen har det ikke skjedd igjen:) Sluttet med p-piller i slutten av oktober, og i dag fikk jeg positiv graviditetstest! Krysser fingrene for at vi beholder spira, og at sønnen vår på snart 2,5 år kan bli storebror i august/september!
:) ! Skrevet 1. desember 2009 #2 Skrevet 1. desember 2009 Gratulerer Det samme har skjedd meg, sluttet på p-piller i slutten av oktober selv, og graviditetstesten viste positiv i helgen Håper også veldig på at spira sitter her!!
lurer og lurer :) Skrevet 1. desember 2009 #3 Skrevet 1. desember 2009 Hei! Og gratulerer til begge to! Er på besøk fra bli gravid for å spørre om ting jeg håper dere tar dere tid til å svare på! Opplevde dere lyserosa utflod før positiv test?? Leser om så mange gravide som gjør det, og har selv opplevd det, og da lurer jeg fælt da vettu Takker for svar!
lurer og lurer :) Skrevet 1. desember 2009 #4 Skrevet 1. desember 2009 Glemte å skrive at jeg også har slutta på pilla nå nylig, 10 oktober
Norsk/svensk spire i magen:) Skrevet 1. desember 2009 #5 Skrevet 1. desember 2009 jeg har å opplevd det samme to gang sluttet både i fjor og i år på p-plaser i aug. og i sep testet jeg positivt. bare at i fjor mistet jeg i MA. mens nå er jeg 12+2 og den holder seg fortsatt der jeg hadde vel en dag med litt blod (eller rosa utflod) husker ikke helt hvordan det så ut. det var 2 uker etter at jeg hadde hatt sex med barnefaren. så trodde først det var mensen. Men der tok jeg feil
lurer og lurer :) Skrevet 1. desember 2009 #6 Skrevet 1. desember 2009 Såpass? Så spennende! Jeg sluttet på pilla 10 okt som sagt, hatt en vanlig mens etter det pluss en liten mellomblødning som bare varte en helg.. Også var det jo denne lyserosa utfloden da! Tror det er 2 uker siden nå. Skal ha mensen i disse dager, men ingen tegn til den ennå, har økt vanlig utflod nå, noe som jeg ikke pleier å ha.. Har tatt to billigtester, begge har vært negative.. Men så er ikke mensen min særlig regelmessig da, den var hvertfall ikke det når jeg gikk på pilla.. Forrige mens startet 25 okt, og da skal jeg etter planen ha fått mensen 25 nov, men fortsatt ingen mens Vet ikke helt om jeg stoler på disse billigtestene? Har ingen form for andre graviditets-symptomer da men.. Hmm rart dette!
:) ! Skrevet 2. desember 2009 #7 Skrevet 2. desember 2009 Jeg har ikke hatt noen tegn til hverken blødning eller utflod! Lykke til
Hekta Skrevet 2. desember 2009 #8 Skrevet 2. desember 2009 Jeg tok siste pille den 13 september, den 17 oktober testet jeg positivt. Så ved første eggløsning satt den, selv om at det ikke var planen Er i dag 11+1 på vei (snart 2 trimester) Har ennå ikke vent meg til å si 'Jeg er gravid'... Uvirkelig
Hekta Skrevet 2. desember 2009 #9 Skrevet 2. desember 2009 Det er mange som blør litt når egget fester seg, festningsblødning. Det står en del om det på nettet. What to expect when you're expecting er en good bok (http://www.whattoexpect.com/what-to-expect/landing-page.aspx) Står også om å bli gravid osv der.
Sneglemamma med nr. 2 i magen Skrevet 2. desember 2009 Forfatter #10 Skrevet 2. desember 2009 Jeg har ikke hatt noe lyserosa utflod, men har hatt mer utflod enn vanlig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå