Mille & lillegutt Skrevet 21. november 2009 #1 Skrevet 21. november 2009 Dro til legen på onsdag og fant ut at jeg hadde urinveisinfeksjon.. Hadde da gått med det en god tid.. Jeg er ca. 5 uker på vei.. Fikk da medisiner for det, men på fredag var det like ille..Dro tilbake til legen og da hadde infeksjonen blitt værre..Fikk nye medisiner..Men synes ikke de virker heller..Ringte legevakten i går å spurte, men hun sa jeg måtte vente å se..Jeg er så redd for at jeg skal miste eller at noe skal skje.,. Noen som har opplevd det samme?
Snupi27 Skrevet 21. november 2009 #2 Skrevet 21. november 2009 hei! jeg leverte urinprøve fordi jeg trodde jeg hadde uvi. jeg var helt sikker på det. men det ble negativt på prøven.. så jeg fikk beskjed om å prøve canesten stikkpille. det hjalp faktisk. så det kjentes ut som uvi men var sopp.. sikker på at det ikke er det samme hos deg..?
Mille & lillegutt Skrevet 21. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 21. november 2009 Legen trodde først at det var det..Men så fant han ut at det var uvi. Skal se om det har blitt bedre til i morgen..Hvis ikke drar jeg til legevakten!
mabel Skrevet 22. november 2009 #4 Skrevet 22. november 2009 Har du prøvd å drikke masse cranberry juice evt cranberry tabletter man får på helsekost/apotek? Det lindrer veldig symptomene vet jeg.Det har en rensende effekt på blæra. Merkelig at medisinene ikke tar det. Er visst vanlig og få infeksjoner under graviditeten så vær veeeeeldig nøye med vask etter sex. Det er hovedgrunnen til urinveisinfeksjon ofte.
Grateful mom Skrevet 23. november 2009 #5 Skrevet 23. november 2009 Ei jeg kjenner hadde det akkurat likt, og medisinene funket ikke på henne heller. Anbefaler deg bare å ta tranebærkapsler, evt del dem opp og ha det i vann som du kan drikke (ta mer enn det som står på boksen), c-vitaminer (kjøp på helsekost, for de som er rein askorbinsyre fra apotek blir du dårlig i magen av med høyere doser), ta probiotika (f.eks vita biosa) drikk masse vann, enda mer vann og hold deg unna hvitt sukker hvis du kan. Funker ikke dette ville jeg prøvd alternativ medisin, istedet for å stappe i andre og mer medisiner. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå