Bambi06 Skrevet 19. november 2009 #1 Skrevet 19. november 2009 Lurer litt på hva dere mener om dette navnet?? Er en persisk guttenavn...betyr sol og vakkert..og på fransk= hersker. Hva mener dere?? J liker ikke helt vanlige navn.
Miranda C Skrevet 19. november 2009 #2 Skrevet 19. november 2009 Jeg liker at navn er spesielle, men de må være fine også. Koroush syns jeg ikke er pent, og ville heller valgt et mer kjent, men fint navn Lucas, Mathias, Elias, Sander, Emil, Daniel, Jonas, Noah ... Noen spesielle navn Maximilian - Det heter sønnen min :-) Nathaniel David Leon Max Liam Levi Devin
Vipsenmamma Skrevet 19. november 2009 #4 Skrevet 19. november 2009 Jeg ville ikke gjettet at det var et navn. Det høres mer ut som en matrett. Hvorfor ikke velge noe som i hvertfall minner om et guttenavn?
Far til tre Skrevet 19. november 2009 #5 Skrevet 19. november 2009 Når du tenker på hvor fremmedfiendtlige nordmenn er, tror jeg du kan regne med at Koroush vil slite på arbeidsmarkedet når han skal søke jobb med det navnet et gang i fremtiden.
Dearest Skrevet 19. november 2009 #6 Skrevet 19. november 2009 Likte det ikkje så veldig, men det liknar på eit anna namn eg likar; János, uttalt JA-nåsh og nokså kjent i Noreg på grunn av Janosch bøkene (Janosch og Janusz er alternative skrivemåtar)... det er ein ungarsk form av Johannes... Johs er og ein fin variant av Johannes Fleire sjeldne namn som vil passa betre inn i Noreg: Ambros Augustin Aune Carelius (ikkje så langt frå Koroush kanskje?) Carolus/Karolus Casimir Constantin Evander Kent Rafael Timoteus Villads/Willas
Silla i magen Skrevet 19. november 2009 #7 Skrevet 19. november 2009 Dearest: Må bare kommentere litt det du skrev jeg! Janusz uttales ikke som János gjøres ifølge deg. Janusz for meg er ett polsk kallenavn for Jan - som er en form av Johannes. Janusz uttales "Janokj" - der "kj" uttales som i "kjøkken". Dette kallenavnet kan for så vidt være spredd rundt i Øst - Europa med flere varianter, men dette er ihvertfall sånn jeg ser det, med utgangspunkt i at jeg er halvt polsk og har vært der en god del Lillebroren min heter Jan, og jeg og familien min kaller han for Janusz. Når det kommer til Koroush tror jeg det blir for spesielt for en norsk gutt. Men når det er sagt så syns jeg det er det greit om man har utenlandsk blod i seg!
Dearest Skrevet 19. november 2009 #8 Skrevet 19. november 2009 Godt å få det oppklart! Eg skulle ha sjekka ordentlig natrulegvis... Takk!
Blomstersara Skrevet 19. november 2009 #9 Skrevet 19. november 2009 Veldig fine betydninger, men jeg tenkte på maten kouskous... Og jeg syns ikke det var så fint lydmessig heller.
slurp Skrevet 20. november 2009 #10 Skrevet 20. november 2009 Navnet i seg selv er sikkert helt greit, men synes ikke det passer til et helnorskt barn. Hvis det er halvt et eller annet, så går det fint. Betydningene var jo fine, men ville ikke funnet navn basert på betydningen, det får komme som en bonus eventuellt.
Gjest Skrevet 20. november 2009 #11 Skrevet 20. november 2009 Da er det bedre å hete Fantasifull Hansen.
Stellasnella Skrevet 21. november 2009 #12 Skrevet 21. november 2009 Hva er greia med at alle litt uvanlige navn ikke passer på "hel-norske" barn!? Verste jeg har hørt! Og alternativene kritikerne kommer med er ofte typisk "poppis" navn som kommer til å ligge på topplista for 2009/2010 hvorav de aller fleste absolutt ikke er norske. Jeg selv er helnorsk med et spesielt navn og har aldri opplevd noe annet enn utrolig positive opplevelser med å ikke hete det samme som 4 andre i klassen/på jobben etc. til enhver tid. Og jeg har da i alle fall ikke opplevd å bli diskriminert på arbeidsmarkedet bare fordi jeg ikke heter "Anne" eller "Kari". Hva er vitsen med å kommentere at man burde velge et "norsk" navn hvis noen tenker på f.eks. "Koroush"? Jeg synes det var qult jeg!
Bambi06 Skrevet 25. november 2009 Forfatter #13 Skrevet 25. november 2009 Takk, jeg er veldig enig med deg. Og jeg har likt det navnet ganske lenge...vi får se
Mai♥ April♥ Skrevet 25. november 2009 #14 Skrevet 25. november 2009 Det er fint at ikke alle velger poppis navn og litt utradisjonelle navn. Men det er viktig å tenke på om navnet vil bli en belastning for barnet. Da jeg så dette navnet visste jeg for det første ikke om det var gutt eller jentenavn. Dette er også et navn han alltid kommer til å måtte stave og det kommer sikkert til å være endel som ikke vil klare å uttale det riktig heller. Jeg har selv et veldig uvanlig etternavn som jeg alltid må stave og selvom jeg staver det er det sjelden det blir skrevet riktig fordi de aldri har hørt det før.
slurp Skrevet 26. november 2009 #15 Skrevet 26. november 2009 Til Stellasnella Det går fint an å velge spesielle navn, uten at det blir en belastning for barnet. Foreldre står selvsagt fritt til å kalle ungene sine akkurat det de vil. Men når man spør om meninger om et navn som, man for det første ikke skjønner hvilket kjønn det er og for det andre så høres det ikke norsk ut, så må man regne med å få delte tilbakemeldinger. Hun som spør skriver ikke om hun eller pappaen er utenlandske, så da går jeg utfra at barnet er helnorskt. Og da må jeg få lov til å si at Karoush blir for spesiellt for et helnorskt barn. Det står jeg fortsatt 100% for. Karoush Olsen? Er det noen som synes det høres riktig ut? Dette barnet vil få mange spørsmål om hvor han/hun egentlig er fra, og ingen kommer til å stave dette riktig. Når det er sagt så synes jeg det er helt greit om en eller begge foreldrene er av utenlandsk opprinnelse, men dette skriver som sagt ikke personen noe om...
Euphoria: M. Skrevet 26. november 2009 #17 Skrevet 26. november 2009 Hver gang jeg ser overskrifta på tråden tenker jeg bare: Krise! Enig med flertallet her. Norsk eller ikke norsk; det er uansett ikke fint på noen måte..
St. Hans Skrevet 27. november 2009 #18 Skrevet 27. november 2009 Ku-rush. Også kalt vårslepp. Uff, det var unødvendig av meg!
Gjest Skrevet 28. november 2009 #19 Skrevet 28. november 2009 jeg likte det jeg:-) liker navn som ikke ale bruker!!!!!!!:-)
Gjest Skrevet 28. november 2009 #20 Skrevet 28. november 2009 Lykke til med å bli tatt særiøst i arbeidslivet om du bærer navnet Koroush Nordmann.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå