Vanilla83 Skrevet 18. november 2009 #1 Skrevet 18. november 2009 Har forstått at om man tar ett glass vin bør man vente 3 timer før man ammer. Jeg har ei tulle på snart 9 mnd som jeg ammer morgen og kveld. I helga skal pappan ha henne, mens jeg er bedt i bursdag på lørdag. Om jeg nå tar et par øl og et glass vin, men slutter å drikke før vi drar ut rundt 00-01 og bare drikker vann ute, kan jeg da amme jenta på morgenen/formiddagen? Må man liksom pumpe bort den melka fordi det er ugunstuge stoffer i den, eller kan jeg vente de timene og amme henne?
lille sprelle Skrevet 18. november 2009 #2 Skrevet 18. november 2009 hun får promille av din promille. så da kan du jo om du er "streng" tenke om du ville kjørt bil (for der er det jo 0,2 grense). Vis du svarer ja på det, så kan du trygt amme. fordi jeg hadde mye brystproblemer, valgte jeg å pumpe og kaste når jeg kom hjem for kvelden den tiden jeg ammet mye (og det var lenge). (det må sies at det bare skjedde et par ganger....)
Vanilla83 Skrevet 18. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 18. november 2009 Hmm tenker at 10 timer burde være nok? Skal jo ikke drikke meg full heller:) Men lurte også på om jeg burde pumpe bort melka uansett, at på en måte det jeg har drukket "forurenser" melka på en måte selv om alkoholen er borte?
Anonym bruker Skrevet 18. november 2009 #4 Skrevet 18. november 2009 Det er likevekt mellom melka og blodet ditt, så når promillen er ute av blodet er den ute av melka. Derfor ingen grunn til å pumpe dersom man ikke får ubehagelig spreng eller er redd for at produksjonen skal gå ned. Så får du huske på at det er snakk om at melka di har fra 0,2-1 promille alkohol som igjen skal tas opp av babyens tarmer og fordeles i kroppen. Lettøl har jo 10 ganger så mye alkohol i seg. Så da blir det litt opp til deg hvor forsiktig du vil være. 10 timer bør absolutt være nok da man forbrenner ca 0,10-0,15 promille i timen. Kos deg!
Anonym bruker Skrevet 19. november 2009 #5 Skrevet 19. november 2009 På helsestasjonen fikk jeg beskjed om at de ikke ville oppmuntre folk til å drikke og amme samtidig, men at når de har vært på kurs har det kommet opp at å amme samtidig som man drikker et glass vin eller øl ikke var skadelig. Om man drakk mer, sånn at man ble veldig full skulle man helst pumpe. Og om du tok to-tre øl så var det greit å vente til dagen etter. Helsesøsteren hadde drukket vin innimellom og ammet samtidig, hun sa at det hjalp hvis man hadde lite melk også. Ikke hver dag selvfølgelig, men innimellom.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå